Rumunia z licencjami dla tureckich nadawców

dodano: 2023-05-28 11:37
autor: RO | źródło: hdsatelit.com

Turcja i Rumunia Szereg kanałów telewizyjnych z Turcji można retransmitować w Rumunii. Krajowa Rada Audiowizualna (CNA) wydała zezwolenia na nadawanie Show TV, Kanal D, Star TV, ATV, TV8, TRT 1, TRT Haber i TRT Cocuk w lokalnych ofertach płatnej telewizji. Licencji udzielono na wniosek Najwyższej Rady Radia i Telewizji (RTÜK) w Turcji.

wyłączenia kanały pilot


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Biorąc pod uwagę fakt, że Turcja jest sygnatariuszem Europejskiej Konwencji o Telewizji Ponadgranicznej Rady Europy, regulator CNA chce wesprzeć turecką społeczność w Rumunii, aby mieli dostęp do rodzimych stacji telewizyjnych.

Dystrybutorzy w Rumunii mogą rozpowszechniać publiczne stacje TRT 1, TRT Haber i TRT Cocuk należące do Tureckiej Korporacji Radiowo-Telewizyjnej TRT. Ponadto mogą emitować najlepsze kanały nadawców prywatnych, takich jak Show TV, Kanal D, Star TV, ATV i TV8.

Zainteresowani operatorzy powinni kontaktować się z nadawcami w celu zawarcia umów retransmisyjnych lub skontaktować się bezpośrednio z regulatorem RTÜK.

Jednak wszystkie tureckie stacje są dostępne bezpłatnie przez satelity Türksat 42°E, a do ich odbioru wystarczy antena satelitarna i tani odbiornik DVB-S2/FTA. To alternatywna opcja odbioru tureckiej telewizji w stosunku do sieci kablowych, gdzie oferta będzie ograniczona do wybranych stacji i płatna w zależności od pakietu.

Źródło: hdsatelit.com
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Telewizja
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics Dongle Q

Homatics Dongle Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

239 zł Więcej...

Mini PC Homatics Dongle R

Homatics Dongle R to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

269 zł Więcej...

Google TV Next 4K Stick HDMI

Google TV Next 4K Stick HDMI to ciekawy i wydajny...

339 zł Więcej...