Rumunia z licencjami dla tureckich nadawców

dodano: 2023-05-28 11:37
autor: RO | źródło: hdsatelit.com

Turcja i Rumunia Szereg kanałów telewizyjnych z Turcji można retransmitować w Rumunii. Krajowa Rada Audiowizualna (CNA) wydała zezwolenia na nadawanie Show TV, Kanal D, Star TV, ATV, TV8, TRT 1, TRT Haber i TRT Cocuk w lokalnych ofertach płatnej telewizji. Licencji udzielono na wniosek Najwyższej Rady Radia i Telewizji (RTÜK) w Turcji.

wyłączenia kanały pilot


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Biorąc pod uwagę fakt, że Turcja jest sygnatariuszem Europejskiej Konwencji o Telewizji Ponadgranicznej Rady Europy, regulator CNA chce wesprzeć turecką społeczność w Rumunii, aby mieli dostęp do rodzimych stacji telewizyjnych.

Dystrybutorzy w Rumunii mogą rozpowszechniać publiczne stacje TRT 1, TRT Haber i TRT Cocuk należące do Tureckiej Korporacji Radiowo-Telewizyjnej TRT. Ponadto mogą emitować najlepsze kanały nadawców prywatnych, takich jak Show TV, Kanal D, Star TV, ATV i TV8.

Zainteresowani operatorzy powinni kontaktować się z nadawcami w celu zawarcia umów retransmisyjnych lub skontaktować się bezpośrednio z regulatorem RTÜK.

Jednak wszystkie tureckie stacje są dostępne bezpłatnie przez satelity Türksat 42°E, a do ich odbioru wystarczy antena satelitarna i tani odbiornik DVB-S2/FTA. To alternatywna opcja odbioru tureckiej telewizji w stosunku do sieci kablowych, gdzie oferta będzie ograniczona do wybranych stacji i płatna w zależności od pakietu.

Źródło: hdsatelit.com
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Telewizja
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

720 zł Więcej...

Konwerter Unicable II Inverto 32 tunery (5520) EVOBOX

Konwerter Unicable II marki Inverto pozwala na jednoprzewodową (szeregową) transmisję...

219 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 3,0m

Najnowszy kabel HDMI o długości 3,0m w wersji v2.1 dla...

65 zł Więcej...