Ruszyła platforma TRT Afrika

dodano: 2023-04-02 18:12 | aktualizacja: 2023-04-04 22:36
autor: RO | źródło: TRT

TRT Afrika Turecka, publiczna korporacja radiowo-telewizyjna Türkiye Radyo Televizyon Kurumu (TRT) zwiększa liczbę swoich serwisów w językach obcych, rozpoczynając nową działalność nadawczą. Główny nadawca w Turcji uruchomił TRT Afrika - nowy projekt poświęcony Afryce i promocji afrykańskiego wizerunku na świecie.

TRT Afrika


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
TRT Afrika jest 7. projektem TRT dla zagranicy, który posiada już TRT World, TRT Arapça, TRT Russian, TRT Deutsch, TRT Français i TRT Balkan. Nie wszystkie międzynarodowe projekty są rozwijane w tradycyjnym przekazie linearnym, a bardziej jako platforma streamingowa.

TRT chce pokazywać Afrykę taką, jaką jest i opowiadać historie o Afryce, które nie zostały wcześniej opowiedziane. Ma zapewniać unikalne treści cyfrowe o lokalnych problemach w Afryce dla całego świata oraz zaspakajać potrzeby informacyjne afrykańskiej diaspory na całym świecie. Ze swoim projektem ma dotrzeć do ponad 72 mln odbiorców, tworząc treści w języku angielskim, francuskim, suahili i hausa.

TRT Afrika będzie działać w kilkudziesięciu krajach afrykańskich od Gambii po Maroko, od Nigerii po Kamerun. W ten sposób rozszerzy wieloletnie zaangażowanie Turcji w Afryce, zapewniając platformę dla afrykańskich głosów, które można usłyszeć i celebrować na całym świecie.

Nadawca ma w planach kolejne usługi streamingowe. W przygotowaniu są TRT Spanish i TRT Persian.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Telewizja
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Ferguson Ariva 9000 4K CI+ HDR Dolby Vision

Ariva 9000 4K CI+ to uniwersalny odbiornik typu Combo z...

469 zł Więcej...

Odbiornik Opticum T-BOX DVB-T2 H.265 HEVC HbbTV

Najnowszy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 i obsługą HbbTV marki Opticum...

289 zł Więcej...

Odbiornik PULSe 4K Mini

PULSe 4K Mini - najnowszy odbiornik Ultra HD od słowackiej...

479 zł Więcej...