France 2 UHD i France 3 UHD w TNT i Canal+

dodano: 2023-03-23 11:45 | aktualizacja: 2023-03-23 12:49
autor: Janusz Sulisz | źródło: Ultra-K.fr/freenews

FT France Televisions Ultra HD 4K DTT TNT 360px Publiczna, francuska grupa audiowizualna FT przygotowuje się do tego, aby transmisje w 4K były gotowe na Igrzyska Olimpijskie 2024. France Télévisions ogłosiło przetargi w tym kierunku i trzeba będzie tylko poczekać do 2. połowy 2023 roku, aby zacząć z tego korzystać. 4K w TNT jest już dostępne, ale na razie dotyczy tylko kilku nadajników we Francji. Sytuacja ma się jednak wkrótce zmienić, jeśli wierzyć kilku zaproszeniom do składania ofert France Télévisions, które zauważył Ultra-K.fr na Twitterze. Publiczna grupa planuje uruchomienie w ultra wysokiej rozdzielczości kanałów France 2 i 3 w naziemnej telewizji cyfrowej. Ma to objąć całą Francję do końca roku. Prawdopodobnie ta oferta pojawi się w TNT Sat i CANAL+ France.

FT France Televisions Ultra HD 4K DTT TNT- 60px


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
France 2 UHD i France 3 HD w TNT już w 2. połowie 2023 r.

Istnieją dwa zaproszenia do składania ofert w ramach przetargu, których złożenie musi nastąpić nie później niż 11 kwietnia przyszłego roku o godz. 15:00, a jedno z nich nosi nazwę „Umowa o świadczenie usług TNT Ultra High Definition we Francji metropolitalnej”.

Nie pozostawia to wątpliwości co do 4K w naziemnej telewizji cyfrowej we Francji.

Patrząc na te zaproszenia do składania ofert, 4K jest dobrze zaplanowane dla naziemnej telewizji cyfrowej we Francji, w tym także dla terytoriów zamorskich, a strumienie zostaną również udostępnione operatorom lub CANAL+. Ultra wysoka rozdzielczość będzie zatem obecna na wszystkich nośnikach.

Zaproszenia do składania ofert dotyczą stacji France 2 i France 3, ale kanał 4K stacji France 3 nie będzie dla nich całkowicie zarezerwowany, ponieważ jest to kanał poświęcony wydarzeniom. Z pewnością będzie to przełączenie na niektóre wydarzenia sportowe. Pod względem parametrów technicznych France 2 UHD i France 3 UHD będą mogły być nadawane w zakresie od 12 do 16 Mb/s przy rozdzielczości 2160p w 50 klatkach na sekundę z HDR 10 i zakodowane w HEVC (H.265). W przypadku dźwięku FT zapewnia 16 kanałów audio zawierających różne możliwe formaty, takie jak PCM lub Dolby E.

Rozpoczęcie nadawania w UHD nastąpi w drugiej połowie 2023 roku wraz z otwarciem dla wszystkich użytkowników na dekoderach operatorskich lub na satelicie, natomiast otwarcie nastąpi w 5 falach w naziemnej telewizji cyfrowej i zakończy się mniej więcej pod koniec roku.


 

Źródło: freenews.fr
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii 4K
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics BOX R

Homatics BOX R to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy Homatics...

389 zł Więcej...

Miernik Satlink ST-6986 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem i testerem optycznym

Miernik Satlink ST-6986 do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, naziemnych...

1 690 zł Więcej...

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+

CAM CI+ 4K (bez ECP) z kanałami TVP 4K, Museum...

199 zł Więcej...