Terroryzm zmusza Iran Int. do przeniesienia siedziby

dodano: 2023-02-19 13:27
autor: RO | źródło: Iran Int./broadbandtvnews

Iran International Prywatna telewizja informacyjna Iran International TV została zmuszona przenieść swoją siedzibę z zachodniego Londynu do Waszyngtonu w USA po ostrzeżeniu policji o „nadciągających i wiarygodnych zagrożeniach dla życia jej dziennikarzy". Nadawca przerwał transmisję z Astry 2G (28,2°E) i dla Europy nadaje tylko z satelity Eutelsat Hot Bird 13C (13°E).

Iran International


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Nadawca powiedział, że niechętnie zamknął" swoją działalność w Wielkiej Brytanii po tym, jak uznano, że groźby wobec niego wzrosły do tego stopnia, że nie może już chronić swoich pracowników ani ogólnie społeczeństwa w obiekcie Chiswick Business Park w Gunnersbury w zachodnim Londynie.
     
W parku biznesowym miał sąsiedztwo z firmami Paramount Global, Ericsson, United International Pictures, Singapore Airlines i Danone.

Pracownicy perskiej stacji otrzymali pierwsze ostrzeżenie o zagrożeniu w listopadzie ubiegłego roku, ale obawy wzrosły w ostatni weekend po tym, jak 30-letni obywatel Austrii został przyłapany na filmowaniu ustaleń dotyczących bezpieczeństwa na miejscu. Od tego czasu został oskarżony o przestępstwa terrorystyczne.

W oświadczeniu dyrektor generalny prywatnej stacji informacyjnej Iran International TV, Mahmood Enayat, powiedział:

– Nie mogę uwierzyć, że do tego doszło. Obce państwo spowodowało tak poważne zagrożenie dla brytyjskiej opinii publicznej na brytyjskiej ziemi, że musimy się przenieść. Bądźmy szczerzy, ale nie jest to tylko zagrożenie dla naszej stacji telewizyjnej, ale również dla całej brytyjskiej opinii publicznej. To atak na wartości suwerenności i wolności słowa, które Wielka Brytania zawsze ceniła.


Rzecznik departament rządu Wielkiej Brytanii oświadczył, że wolność mediów jest istotną częścią społeczeństwa, a dziennikarze muszą mieć możliwość niezależnego prowadzenia dochodzeń i raportowania ich bez obaw.

– Nie będziemy tolerować żadnych gróźb pod adresem organizacji medialnych lub dziennikarzy. Wiemy, że irański reżim ustanowił wzorzec tego typu zachowań, który jest całkowicie nie do przyjęcia, ale niestety typowy dla reżimu i jego braku poszanowania podstawowych praw.


Emisja międzynarodowych programów informacyjnych Iran Int. będzie kontynuowana ze studia w Waszyngtonie w Stanach Zjednoczonych.

Źródło: broadbandtvnews.com
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Telewizja
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier - 7-8/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 7-8/2022

12 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C Opticum AX LION NS H.265 HEVC

Najnowszy hybrydowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki Opticum firmy AX...

109 zł Więcej...

Stojak ścienny regulowany 60-100cm

stojak ścienny boczny, ocynkowany

129 zł Więcej...