Japonia przekazała Ukrainie nadajniki

dodano: 2023-02-12 21:44
autor: RO | źródło: NHK World

Ukraina (Telewizja, TV) Japonia przekazała Ukrainie przenośny sprzęt do nadawania sygnału telewizyjnego. Przypomnijmy, że główna wieża telewizyjna w Kijowie została zniszczona podczas rosyjskiego ataku w marcu 2022 roku. Przez jakiś czas kanały telewizyjne nie były nadawane, lecz potem zostały wznowione z nadajników zapasowych.

Ukraina


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
W czwartek, 9 lutego br. ambasador Japonii na Ukrainie, Kuninori Matsuda, przekazał nadajniki przedstawicielom publicznej telewizji i radiofonii Suspilne. Urządzenia trafiły dzięki Japońskiej Agencji Współpracy Międzynarodowej JICA (Japanese International Cooperation Agency).

Japońskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych poinformowało, że od czasu zniszczenia wieży telewizyjnej, nadawca publiczny na Ukrainie nadaje programy za pomocą sprzętu przenośnego. Ministerstwo twierdzi jednak, że nadawca potrzebuje więcej sprzętu.

Główną narodową stacją telewizyjną na Ukrainie jest kanał Perszyj, tworzony przez Narodową Publiczną Teleradiokompanię Ukrainy (NSTU, Suspilne).

Japoński minister spraw zagranicznych Yoshimasa Hayashi powiedział w piątek, że urządzenia będą promować uczciwą i dokładną sprawozdawczość na Ukrainie oraz wzmacniać demokrację w tym kraju. Podkreślił, że Japonia będzie uczestniczyć w pracach nad odbudową Ukrainy, wspierając ludność kraju znajdującą się w kryzysie narodowym.

Źródło: nhk.or.jp
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Telewizja
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC Multistream

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 230 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R Lite 4K

Homatics BOX R Lite to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy...

339 zł Więcej...

SAT Kurier - 9-10/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 9-10/2022

12 zł Więcej...