RT France ogłasza zamknięcie działalności

dodano: 2023-01-22 11:12
autor: RO | źródło: rtbf.be

RT przekreślone logo koniec Russia today 360px Objęty sankcjami kanał RT France zakończył działalność z powodu zamrożenia kont bankowych we Francji, poinformowała na Twitterze redaktor naczelna, Ksenia Fedorowa. Francuski oddział rosyjskich mediów RT jest zakazany w Europie w związku z europejskimi sankcjami wobec Rosji. Początkowy pakiet sankcji zakazał jedynie nadawania treści RT w UE, a nie samej produkcji.

RT France


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
- Po 5 latach nieustępliwości, władze osiągnęły zatem swój cel: zamknięcie RT France [...]. Generalna Dyrekcja Skarbu zdecydowała o zamrożeniu rachunków bankowych RT France, uniemożliwiając kontynuację naszej działalności, podaje Ksenia Fedorowa.

Potępiając "arbitralny środek", twierdzi, że 123 francuskich pracowników ryzykuje dziś, że nie otrzyma wynagrodzeń za styczeń i straci swoją pracę. Francuskie Ministerstwo Gospodarki i Finansów wyjaśniło w ostatni piątek, 20 stycznia br., że aktywa sieci zostały zamrożone w ramach najnowszych europejskich sankcji, a nie z bezpośredniej inicjatywy francuskiego rządu.

W przeciwieństwie do pierwotnych sankcji przyjętych po rosyjskiej interwencji wojskowej na Ukrainie w lutym 2022 r., te z grudnia przewidują zamrożenie aktywów objętych sankcjami podmiotów. Sytuacja jest szczególna, ponieważ Francja była jedynym państwem członkowskim UE, które umieściło oddział RT na swoim terytorium.

Sputnik i RT oskarżane o bycie narzędziami dezinformacji Kremla, zostały zakazane od 2 marca 2022 w Unii Europejskiej, zarówno w telewizji, jak i w Internecie.

Źródło: rtbf.be
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Telewizja
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier - 7-8/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 7-8/2022

12 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ DUO 4K SE S2X FBC

Vu+ DUO 4K SE - najnowszy odbiornik Ultra HD 4K...

1 690 zł Więcej...

Mini PC Homatics Dongle R 4K

Homatics Dongle R to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

259 zł Więcej...