Thunderbolt nowej generacji potroi prędkość transferu

dodano: 2022-10-22 16:18 | aktualizacja: 2022-10-22 17:04
autor: Janusz Sulisz | źródło: Intel Corp.

Thunderbolt generation Intel 2022 360px Thunderbolt nowej generacji firmy Intel może podwoić, a nawet potroić prędkość transferu. Intel zademonstrował prototyp nowej generacji interfejsu Thunderbolt. Nowe połączenie będzie do 3 razy szybsze niż istniejący Thunderbolt 4. Debiut następnej generacji Thunderbolta zapowiadany jest przez Intela na przyszły rok.

Thunderbolt generation Intel 2022 760px


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Nowy Thunderbolt, który nie otrzymał jeszcze oficjalnej nazwy, będzie dostarczał 80 gigabitów na sekundę (Gbps) przepustowości w każdym kierunku. Ta technologia, w porównaniu z Thunderbolt 4, podwoi szybkość przesyłania danych między urządzeniami, takimi jak dyski SSD który będzie przydatny do obsługi rosnącej ilości generowanych i przesyłanych danych.

Ta przepustowość może być również dynamicznie ponownie zrównoważona – po podłączeniu do wyświetlacza, który jest bardziej jednokierunkowy, dane mogą być przesyłane z prędkością do 120 Gb/s. Ta prędkość jest 3 razy większa niż obecna technologia i pozwala na płynne wyświetlanie rozdzielczości do 8K przy wyższej liczbie klatek na sekundę.

Thunderbolt nowej generacji będzie kompatybilny z poprzednimi wersjami Thunderbolt, a także z poprzednimi wersjami USB i DisplayPort. Obejmuje to specyfikację USB4 w wersji 2.0, która została ogłoszona we wrześniu i zacznie pojawiać się w urządzeniach w ciągu najbliższych kilku lat.

Intel twierdzi również, że ta nowa technologia będzie działać z istniejącymi kablami pasywnymi o długości do 1 m, dzięki nowej technologii sygnalizacji. Podobnie jak w przypadku poprzednich iteracji, Intel będzie czynił to urządzenie nowej generacji z technologią Thunderbolt i łatwo dostępne dla firm do włączenia ich do swoich produktów.

Więcej o nowej generacji Thunderbolt na wideo.
Źródło: Intel CorporationNastępna generacja Thunderbolt będzie zawierać ulepszenia w różnych obszarach:

  • Dwukrotnie większa przepustowość Thunderbolt od 4 do 80 Gb/s, zapewniając jednocześnie trzykrotnie większą przepustowość do 120 Gb/s w przypadku intensywnych zastosowań wideo. 
  • Wsparcie dla nowo wydanego DisplayPort 2.1 dla najlepszej jakości wyświetlania.   
  • Dwukrotnie większa przepustowość danych PCI Express dla szybszej pamięci masowej i zewnętrznej grafiki.   
  • Współpracuje z istniejącymi kablami pasywnymi o długości do 1 m dzięki nowej technologii sygnalizacji.  
  • Kompatybilny z poprzednimi wersjami Thunderbolt, USB i DisplayPort.  
  • Obsługiwane przez programy wspierające i certyfikacyjne firmy Intel. 
Intel twierdzi, że więcej szczegółów na temat Thunderbolta nowej generacji, w tym jego oficjalna nazwa, a także inne funkcje i możliwości, zostaną ogłoszone w 2023 roku.

Źródło: intel.com
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Okablowanie
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ ZERO rev.2 HEVC

Vu+ ZERO rev.2 - najnowszy odbiornik Vu+ na Linuksie z...

429 zł Więcej...

SAT Kurier - 3-4/2023 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 3-4/2023

12 zł Więcej...

Stojak ścienny regulowany 60-100cm

stojak ścienny boczny, ocynkowany

129 zł Więcej...