Canal+ wprowadzi dekoder Global One

dodano: 2022-09-16 11:47
autor: Anita Kaźmierska | źródło: satkurier.pl

CANAL+ canalplus logo nietypowe 360px.jpg Podczas odbywającej się 14 września br. we Francji konferencji CANAL+ poruszane było wiele interesujących kwestii, w tym temat nowego, globalnego dekodera do odbioru telewizji satelitarnej. Urządzenie to po raz pierwszy zapowiedziane zostało w lutym br. przez iWedia - spółkę zajmującą się tworzeniem oprogramowania, a następnie informacja została potwierdzona w kwietniu przez Maxima Saada, prezesa Grupy CANAL+. Ma to być dekoder wspólny dla wszystkich rynków, o roboczej nazwie Global One.

CANAL+ Global One


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Jeszcze w kwietniu Maxime Saada ujawnił podczas konferencji, że materiały, z których powstanie dekoder Global One będą przyjazne dla środowiska, a plastik, z którego będzie wykonana obudowa, będzie w 97 proc. pochodził z recyklingu. Ponadto, ślad węglowy dekodera ma zostać zmniejszony o ponad 40 proc. w porównaniu z poprzednimi modelami.

We francuskich mediach temat nowego globalnego dekodera CANAL+ został błędnie skojarzony z wprowadzanym właśnie na polski rynek dekoderem 4K DualBox+. Są to dwa zupełnie inne urządzenia, choć ich obudowa ma zbliżony wygląd. Również Global One zostanie wprowadzony na polski rynek. Dokładna data jego premiery nie jest jeszcze znana.

Podczas wrześniowej konferencji ogłoszono także, że nowa paryska siedziba Grupy CANAL+ będzie nazywać się CANAL+ One. Poinformowano również o zawarciu długoterminowych umów z wytwórniami Universal i Sony Pictures, obok tych podpisanych już z 20th Century Studios, The Walt Disney Company, Warner Bros. Pictures i Paramount. Pochwalono się też, że usługa myCANAL ma średnio 12 mln unikalnych odwiedzających miesięcznie we Francji oraz przypomniano o niedawnym debiucie kanałów sportowych CANAL+ Foot i CANAL+ Sport 360. Zapowiedziano również szereg nowych produkcji, w tym seriali i dokumentów.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii CANAL+
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier - 1-2/2023 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 1-2/2023

12 zł Więcej...

SAT Kurier - 3-4/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 3-4/2022

12 zł Więcej...

Mini PC Homatics Dongle Q

Homatics Dongle Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

239 zł Więcej...