80. rocznica śmierci Edyty Stein. Gdzie transmisje?

dodano: 2022-08-09 01:56
autor: Łukasz Knapik | źródło: Fundacja Vide et Crede im. św. Jana Pawła II/satkurier.pl

Krakowska Fundacja Centrum Dialogu i Modlitwy w Oświęcimiu Edyta Stein (święta Teresa Benedykta od Krzyża) We wtorek, 9 sierpnia br. przypada 80. rocznica zamordowania przez Niemców Edyty Stein (znanej jako święta Teresa Benedykta od Krzyża). Filozofka straciła życie w komorze gazowej w niemieckim obozie koncentracyjnym Konzentrationslager Auschwitz-Birkenau. W rocznicę śmierci patronki Europy Krakowska Fundacja Centrum Dialogu i Modlitwy w Oświęcimiu, archidiecezja krakowska i Małopolska zapraszają do udziału w uroczystościach ku czci świętej - zaplanowane zostały „Droga modlitewna” i msza święta. Transmisje z tych wydarzeń zapowiadają kanały TVP3, TV Trwam i EWTN Polska.

Krakowska Fundacja Centrum Dialogu i Modlitwy w Oświęcimiu Edyta Stein (święta Teresa Benedykta od Krzyża)


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
9 sierpnia kościół katolicki wspomina świętą Teresę Benedyktę od Krzyża (Edytę Stein), która 80 lat temu została zamordowana w niemieckim obozie koncentracyjnym Konzentrationslager Auschwitz-Birkenau. W rocznicę tego Krakowska Fundacja Centrum Dialogu i Modlitwy w Oświęcimiu, archidiecezja krakowska i Małopolska zapraszają do udziału w uroczystościach ku czci Edyty Stein.

We wtorek, 9 sierpnia br. godzinie 10:00 odbędzie się „Droga modlitewna” (transmisje w kanałach TVP3, TV Trwam i EWTN Polska), która będzie przebiegać wzdłuż rampy kolejowej w niemieckim obozie koncentracyjnym Konzentrationslager Auschwitz-Birkenau. Obchody rozpocznie metropolita krakowski arcybiskup Marek Jędraszewski, a biskup Bertram Meier, z Augsburga, na zakończenie wygłosi słowo w imieniu Episkopatu Niemiec. O godzinie 17:00 w klasztorze sióstr karmelitanek w Oświęcimiu zostanie odprawiona uroczysta msza święta (transmisje w kanałach TVP3 i EWTN Polska) pod przewodnictwem kardynała Michaela Czernego, prefekta watykańskiej dykasterii do spraw integralnego rozwoju człowieka.

- W czasach, kiedy Europa doświadcza dramatu wojny Rosji przeciwko Ukrainie, która wstrząsa nami wszystkimi, chcemy zwrócić się do patronki Europy w szczególny sposób, prosząc ją o pomoc. Za jej wstawiennictwem chcemy modlić się o pokój dla Europy i lepiej rozumieć naszą misję na tym świecie. Zapraszamy wszystkich do udziału w tych uroczystych obchodach - informują organizatorzy.

Współorganizatorami rocznicowych wydarzeń są Centrum Dialogu i Modlitwy w Oświęcimiu oraz archidiecezja krakowska, partnerem jest Małopolska, a patronami medialnymi są „Gość Niedzielny”, Opoka, Radio Plus Kraków, Anioł Beskidów - Beskidzkie Radio Katolickie i Radio eM (więcej tutaj).

„80. rocznica śmierci Edyty Stein” - transmisje we wtorek, 9 sierpnia 2022 roku w kanałach TVP3, TV Trwam i EWTN Polska.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik PULSe 4K Mini

PULSe 4K Mini - najnowszy odbiornik Ultra HD od słowackiej...

479 zł Więcej...

Antena Olympia BX 1000+LTE Combo V/H

Nowoczesna antena szerokopasmowa BX 1000+ Olympia Combo. Zaprojektowana do w...

120 zł Więcej...

Mini PC Homatics Dongle G Google TV

Homatics Dongle G to odtwarzacz multimedialny 4K o kompaktowej konstrukcji...

279 zł Więcej...