Nowy BBC News od kwietnia 2023

dodano: 2022-07-15 11:25
autor: RO | źródło: BBC

BBC News Brytyjski nadawca BBC podał dalsze szczegóły tego, w jaki sposób zamierza połączyć krajowy i międzynarodowy kanał informacyjny w jedną globalną usługę. Nowy kanał BBC News zostanie uruchomiony w kwietniu 2023 roku w wyniku fuzji BBC World News i BBC News.

BBC News


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
BBC News będzie nadawany na cały świat, dostarczając rzetelne dziennikarstwo. Płatnikom opłat licencyjnych w Wielkiej Brytanii zapewni dostęp bez reklam do ogromnego zakresu informacji i międzynarodowego zasięgu, jaki wcześniej nie był dla nich dostępny.

W ofercie nowe, flagowe programy stworzone przez znanych dziennikarzy oraz programy zlecone na wiele platform. Obok najświeższych wiadomości z ostatniej chwili, połączony kanał w wyjątkowych przypadkach będzie realizował wyłączny strumień wydarzeń związanych z Wielką Brytanią. BBC News będzie nadawany z Londynu w godzinach dziennych, a w godzinach nocnych z Singapuru i Waszyngtonu. Do 70 miejsc pracy zostanie utraconych w Londynie, w tym kilku prezenterów, a 20 nowych miejsc pracy powstanie w oddziale BBC w Waszyngtonie.

Prawdopodobnie największym wyzwaniem przed BBC News będą kluczowe wydarzenia rozgrywane w tym samym czasie, zwłaszcza, jeśli program informacyjny ma być wspólny dla obu serwisów. Przykład - niepokoje polityczne na Sri Lance, a jednocześnie wybory konserwatywnych przywódców, którzy zadecydują o kolejnym premierze Wielkiej Brytanii.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Telewizja
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik DVB-T/T2/C Edision Nano T265+ HEVC (hotelowy)

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki EDISION dla Naziemnej Telewizji...

99 zł Więcej...

Antena Inverto 120 grafit

Antena stalowa, cynkowana 120cm z zawieszeniem sztywnym w kolorze grafitowym....

399 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R Plus 4K

Homatics BOX R Plus to najnowszy wzbogacony m. in. o...

629 zł Więcej...