Niemiecki Welt zablokowany w Rosji

dodano: 2022-07-11 20:44
autor: RO | źródło: digitalfernsehen.de

Welt Rosyjskie władze zablokowały główną stronę internetową niemieckiego dziennika Welt, a tym samym dostęp do transmisji telewizyjnej powiązanej stacji Welt. Rosyjscy widzowie mogą odbierać Welt wyłącznie drogą satelitarną z Astra 1L (19,2°E), ale tylko w północno-zachodniej części kraju z większych anten satelitarnych (od 90 cm).

Welt N24


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Na wniosek Prokuratury Generalnej Federacji Rosyjskiej, strona niemieckiego Welt od soboty, 9 lipca br. nie jest dostępna w rosyjskim Internecie, wynika z rejestru rosyjskiego organu nadzoru mediów Roskomnadzor. Powodu nie podano.

Welt po rosyjskiej inwazji na Ukrainę zaczął publikować wiadomości w języku rosyjskim pod tytułem „Krieg in der Ukraine“ (Wojna w Ukrainie). Ponadto gazeta w międzyczasie zatrudniła rosyjską dziennikarkę Marinę Owsjannikową, która w połowie marca br. zaprotestowała w rosyjskiej telewizji państwowej Pierwyj przeciwko wojnie na Ukrainie, wchodząc z antywojennym transparentem do studia, z którego nadawano na żywo główne wydanie wiadomości „Wremia”. Za to grozi jej wysoka kara grzywny, a z uwagi na wpływ społeczny i przyjętą odpowiednią ustawę przez Władimira Putina - nawet 15 lat więzienia.

Marina Owsiannikowa została zatrudniona przez niemiecki dziennik Welt, dla którego pracuje jako korespondentka wojenna w Ukrainie i Rosji.

Na stronie głównej Welt komunikat o blokadzie Rosji jest nazywany jako "cenzura mediów"

Źródło: digitalfernsehen.de
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Telewizja
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics Dongle Q + TelevioTV 3m-ce

Homatics Dongle Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

289 zł Więcej...

Odbiornik PULSe 4K Mini

PULSe 4K Mini - najnowszy odbiornik Ultra HD od słowackiej...

529 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R

Homatics BOX R to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy Homatics...

429 zł Więcej...