Indyjska rakieta wyniesie satelity OneWeb

dodano: 2022-07-04 13:34
autor: Janusz Sulisz | źródło: OneWeb/ISRO

ISRO Indie logo 360px Indie potwierdziły, że będą aktywnie uczestniczyć w wynoszeniu na orbitę satelitów internetowych OneWeb (dodać należy, że Indie zostały udziałowcem tego operatora). Największa indyjska rakieta GSLV Mk3 zostanie wystrzelona w październiku 2022 r. i ponownie w styczniu 2023 r., by wynieść satelity OneWeb na niską orbitę (LEO). Szczegóły zostaną podane przed startem.

ISRO Oneweb satelita rakieta indyjska 760px


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Dr S. Somanath, przewodniczący indyjskiej Organizacji Badań Kosmicznych (ISRO), potwierdził zamówienie od firmy OneWeb i wyjaśnił, że październikowy start rakiety będzie dziewiczym lotem rakiety.

Rakieta GSLV Mk3 jest większym rozwinięciem dobrze znanej wersji PSLV.
Rakieta PSLV może przewozić ładunki o wadze około 1750 kg, ale mocniejszy GSLV może obsłużyć do 4000 kg masy startowej i umieścić ten ładunek na orbicie geostacjonarnej.

Pojawiły się też informacje, że OneWeb będzie korzystać z rakiet 2. generacji Relativity Space, ale dopiero od 2025 roku. Relativity Space ogłosiła, że ​​OneWeb podpisał umowę na usługi wynoszenia satelitów OneWeb Gen 2 przy pomocy rakiety nośnej wielokrotnego użytku Relativity Terran R, który zawiera wiele części drukowanych w 3D.

Flota satelitów OneWeb wymaga natychmiastowego ((jak najszybszego) umieszczenia na orbicie 648 satelitów. Około 2/3 satelitów OneWeb jest już w kosmosie, chociaż 36 satelitów zostało „skonfiskowanych” przez Rosję na początku wojny w Ukrainie i znajduje się na terenie kosmodromu w Bajkonurze.

Ale OneWeb już planuje kolejną flotę większych satelitów, które mają obejmować także satelity nawigacyjne. Okazuje się, że OneWeb będzie nie tylko świadczył usługi Internetu satelitarnego, ale także usługi nawigacji satelitarnej.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Satelity
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik PULSe 4K Mini

PULSe 4K Mini - najnowszy odbiornik Ultra HD od słowackiej...

529 zł Więcej...

Przyrząd do zarabiania kabli (CaP)

mini obcinaczka do kabli koncentrycznych

20 zł Więcej...

Konwerter Unicable II Inverto 32 tunery (5520) EVOBOX

Konwerter Unicable II marki Inverto pozwala na jednoprzewodową (szeregową) transmisję...

219 zł Więcej...