80 kanałów do zamknięcia na Łotwie

dodano: 2022-06-07 17:11
autor: RO | źródło: delfi.lv

NEPLP Łotwa Łotewska Narodowa Rada ds. Mediów Elektronicznych (NEPLP) zakazała nadawania pozostałych 80 rosyjskich kanałów telewizyjnych na Łotwie. Ich główną drogą dystrybucji były sieci kablowe i IPTV. Wcześniej ten kraj odciął się od innych kanałów, także pochodzących z Rosji.

Test Telewizja


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Przewodniczący NEPLP, Ivars Āboliņš, wyjaśnia, że decyzja została podjęta na podstawie nowej ustawy. Zgodnie z jej warunkami, programy zarejestrowane w kraju zagrażającym niezależności i integralności terytorialnej innego kraju, nie mogą działać na Łotwie.

Decyzja wchodzi w życie 9 czerwca 2022 roku i będzie obowiązywać do czasu zakończenia wojny przez Rosję i oddania okupowanego Krymu.

Zakaz obowiązuje takie kanały, jak E TV, Illusion+, Kino24, Mir TV, Ochota i Rybalka, Perec, Russkij Illusion i inne.

Decyzję o zablokowaniu rosyjskich kanałów, w tym również rozrywkowych, podjął NEPLP na początku marca. Spółka Global Media, która retransmituje te kanały na Łotwie, złożyła pozew o zawieszenie decyzji. Sąd administracyjny 29 kwietnia postanowił tymczasowo przywrócić rosyjskie stacje TNT Comedy, TNT4 International, Pjatnica, KHL TV i TNT Music. Sąd uzasadnił swoją decyzję tym, że NEPLP nie był w stanie wykazać, w jaki sposób kanały rozrywkowe zagrażają bezpieczeństwu Łotwy.

NEPLP odwołał się od decyzji do sądu wyższej instancji. 26 maja br. łotewski parlament Saeima przyjął w ostatnim czytaniu poprawki do ustawy o mediach elektronicznych, które przyznają regulatorowi medialnemu prawo do zablokowania kanałów zagranicznych, jeśli są tworzone w krajach zagrażających suwerenności innych krajów.

Źródło: delfi.lv
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Telewizja
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik Signal ST-5150 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem

Miernik Signal ST-5150 do pomiarów zarówno cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2,...

799 zł Więcej...

Odbiornik AB CryptoBox 752HD Combo

Odbiornik HD Combo DVB-S2X, DVB-T2, DVB-C z kieszenią na moduły...

329 zł Więcej...

Mini PC Homatics Dongle Q + TelevioTV 3m-ce

Homatics Dongle Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

289 zł Więcej...