Praca drwali w kanale Polsat Viasat Explore

dodano: 2022-05-28 15:11
autor: Łukasz Knapik | źródło: Viasat World

Polsat Viasat Explore „Drwale z Kolumbii Brytyjskiej” W poniedziałek, 30 maja br. o godz. 21:00 w kanale Polsat Viasat Explore wyemitowane zostaną premierowo odcinki 1. i 2. sezonu 1. kanadyjskiego programu „Drwale z Kolumbii Brytyjskiej” („Mud Mountain Haulers”). Jak zapowiada nadawca, to program dokumentalny ukazujący trudną i niebezpieczną pracę tytułowych drwali. Akcja rozgrywa się na zboczach gór Kolumbii Brytyjskiej, gdzie wielkie pnie drzew i wysokie zarobki skłaniają ludzi do podejmowania ogromnego ryzyka.

Polsat Viasat Explore „Drwale z Kolumbii Brytyjskiej”


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Seria śledzi losy Craiga LeBeau i jego działającej już od trzech pokoleń rodzinnej firmy LeBeau Bros, zajmującej się wyrębem lasu w najbardziej stromych i błotnistych górach Ameryki Północnej. Pozyskiwanie i transport drewna to jedne z najbardziej niebezpiecznych zajęć na świecie. Nikt nie jest gotów zapuszczać się w aż tak niedostępne miejsca jak bracia Craig i Brent. Premiera serii „Drwale z Kolumbii Brytyjskiej” będzie miała miejsce w poniedziałek, 30 maja br. o godzinie 21:00 w kanale Polsat Viasat Explore.

Firma braci LeBeau pracuje na obszarze zwanym Shuswap Highlands usytuowanym między Górami Nadbrzeżnymi a Górami Skalistymi w Kolumbii Brytyjskiej. Tereny te słyną z jednych z najbardziej poszukiwanych gatunków drewna budowlanego na świecie. Tej zimy Craig i Brent toczą prawdziwą walkę o życie. Brenta prześladuje okrutny pech, a Craig, ryzykując milion dolarów na nowy program pozyskiwania drewna na stromych zboczach, naraża się na nieprzewidziane kłopoty i niebezpieczeństwa.

Drwale chcą udać się w ponad 20 miejsc w poszukiwaniu odpowiednich drzew do wycięcia, jednak strome zbocza i skomplikowana sieć krętych dróg dostępne są tylko dla najodważniejszych. Śmiałkowie stawiają czoła wielu przeciwnościom losu - od zamieci i ekstremalnych warunków pogodowych, przez awarie maszyn aż po wywrotki na zboczach gór. Muszą zdążyć przejechać całą trasę, zanim wiosenne roztopy zamienią szlaki w błotniste pobojowisko.

- Wielkie pnie drzew, ogromne zarobki i potężne ryzyko. Nie przegap nowego, porywającego serialu dokumentalnego w kanale Polsat Viasat Explore - zachęca nadawca. Premiera serii „Drwale z Kolumbii Brytyjskiej” odbędzie się w poniedziałek, 30 maja br. o godzinie 21:00. Emisja kolejnych odcinków odbywać się będzie w poniedziałki od godziny 21:00 (po dwa odcinki) (więcej tutaj).
 
Ciężarówka Kenworth w programie „Drwale z Kolumbii Brytyjskiej”, foto: Viasat Wolrd
Ciężarówka Kenworth w programie „Drwale z Kolumbii Brytyjskiej”, foto: Viasat Wolrd


„Drwale z Kolumbii Brytyjskiej” - sezon 1., emisja w poniedziałki (od 30 maja 2022 roku) o godz. 21:00 w kanale Polsat Viasat Explore.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe programy
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kabel HDMI 2.0 4K Light 2,0m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI Light z oświetleniem LED z...

25 zł Więcej...

Miernik FindSAT VF-6800 PRO Combo (WS-6944P) DVB-S/S2/T/T2/C2

Miernik dla pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, DVB-T/T2, DVB-C/C2 w...

459 zł Więcej...

Uchwyt do krokwi pod rynnę

Uchwyt do krokwi pod rynnę

189 zł Więcej...