W Ukrainie będzie mniej kanałów naziemnych?

dodano: 2022-04-07 19:02
autor: RO | źródło: detector.media

Zeonbud DVB-T2 Zeonbud, dostawca naziemnej telewizji cyfrowej na Ukrainie, zwrócił się do krajowego regulatora z propozycją obniżenia kosztów utrzymania multipleksów i nadawania kanałów telewizyjnych. Operator proponuje Narodowej Radzie ds. telewizji i radia zmniejszyć liczbę dostępnych multipleksów.

naziemna telewizja cyfrowa NTC DVB-T antena naziemna


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
- Dobrze zdajemy sobie sprawę z trudnej sytuacji w branży telewizyjnej podczas rosyjskiej agresji wojskowej. Dlatego poszukujemy sposobów na obniżenie kosztów funkcjonowania sieci, a tym samym zmniejszenie obciążeń finansowych firm nadawczych, informuje serwis prasowy Zeonbud.

Zeonbud zauważa, że można szybko obniżyć koszty o 50% dzięki redystrybucji kanałów w multipleksach. Proponuje on umieszczenie13 kanałów ogólnokrajowych w MX-1 i MX-2 oraz 3 kanałów ogólnokrajowych i regionalnych w MX-5.

Dzięki powyższej propozycji, nie będzie potrzeby ponoszenia kosztów eksploatacji multipleksu MX-3. W przyszłości firma proponuje przejście na nadawanie tylko w dwóch multipleksach. Zeonbud jest gotowy do przeprowadzenia na własny koszt wszelkich prac związanych z modernizacją sieci. Teraz czeka na decyzję Narodowej Rady.

Dzisiaj Zeonbud jest operatorem do 32 kanałów telewizyjnych, nadawanych w standardzie DVB-T2 w ramach multipleksów o zasięgu krajowym MX-1, MX-2, MX-3 i MX-5.

Źródło: detector.media
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii DVB-T2
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ DUO 4K SE S2X FBC

Vu+ DUO 4K SE - najnowszy odbiornik Ultra HD 4K...

1 799 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.0 4K Light 2,0m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI Light z oświetleniem LED z...

25 zł Więcej...

Odbiornik Linux AX 4K Multibox Combo

AX 4K Multibox Combo - najnowszy odbiornik Ultra HD od...

469 zł Więcej...