SOLOLED - telewizor zasilany słońcem

dodano: 2022-04-01 07:45 | aktualizacja: 2022-04-02 17:55
autor: Dagen Forsta | źródło: SOLOLED

SOLOLED Trwają prace nad telewizorem nowej generacji, w którym innowacją będzie ekran z wtopionymi ogniwami fotowoltaicznymi - SOLOLED. Zgodnie z projektem, bardzo czułe ogniwa wytwarzają energię, która następnie jest magazynowana w akumulatorach wbudowanych w telewizor. Energia ta jest wykorzystywana do normalnego działania telewizora. Wystarczy zaledwie 80 luksów. Aktualizacja: Prima Aprilis!

SOLOLED


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Opatentowany ekran SOLOLED cechuje się niewiarygodnie niskim poborem mocy. Telewizor o przekątnej ekranu 32" potrzebuje zaledwie 25 W energii. Dzięki takiemu rozwiązaniu praktycznie zrezygnowano z przewodowego zasilania.

Z uwagi na zastosowanie pojemnych akumulatorów, energia wytworzona za dnia, z powodzeniem wystarczy również na korzystanie z telewizora po zmroku. Nie trzeba więc jakoś szczególnie się obawiać, że nie starczy mocy na obejrzenie ulubionego programu, serialu czy filmu.

W momencie wystąpienia niskiego poziomu naładowania baterii, w lewym górnym rogu na ekranu pokaże się procentowy wskaźnik i informacja o czasie, jaki pozostał do wyłączenia telewizora. Oczywiście w krytycznym stanie możliwe jest podłączenie telewizora do sieci elektrycznej za pomocą dołączonego do zestawu zasilacza. Jednak jak zapewnia producent, taka sytuacja jest prawdziwą rzadkością podczas normalnego użytkowania.
 

Nie zaleca się umieszczania telewizora w ciemnych pomieszczeniach. Idealnie, gdy ekran znajduje się blisko okna, tak aby do docierało do niego jak najwięcej światła słonecznego.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowości
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik Signal ST-5155 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem

Miernik Signal ST-5155 do pomiarów zarówno cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2,...

679 zł Więcej...

SAT Kurier - 3-4/2023 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 3-4/2023

12 zł Więcej...

Miernik Satlink ST-6986 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem i testerem optycznym

Miernik Satlink ST-6986 do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, naziemnych...

1 630 zł Więcej...