TivúSat przygotowuje nowość - USB CAM

dodano: 2022-03-23 15:39
autor: Janusz Sulisz | źródło: parabola.cz/dday.it

Tivusat 4K CAM USB CI PLUS fot dday Italia 360px Włoska platforma satelitarna TivúSat przygotowuje nowość dotyczącą dekodowania kanałów. Wprowadzi USB CAM, czyli nowy sposób dekodowania telewizji satelitarnej TivúSat za pomocą sticka USB w standardzie CI Plus 2.0. Urządzenie trafi do sprzedaży jesienią tego roku.

Tivusat 4K CAM USB moduł satkurier 760px


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Mini karta dostępu warunkowego podobna do karty SIM powinna być umieszczona w mini slocie w USB CAM. Pozostałe części będą podobne do obecnej metody dekodowania przez CI (Common Interface). Rozmiar USB CAM będzie mniejszy niż dotychczasowych modułów CAM TivúSat, a nowy CAM USB prawdopodobnie będzie też tańszy od PCIMCIA.

Nowy USB CAM TivúSat będzie działał w interfejsie USB, w który wyposażone są wszystkie nowsze telewizory. Ale uwaga, bo obecnie USB CAM działa tylko w telewizorach Philips i LG, które już zmodyfikowały swoje modele w roku2022, aby były zgodne z USB CAM. Inni producenci telewizorów również przygotowują wsparcie dla USB CAM.

Istniejące moduły TivúSat CI+ będą nadal wykorzystywane do dekodowania kanałów tej platformy, ale z czasem zapewne moduły CI CAM znikną z rynku. Długa współbieżność modułów CI i USB zapewni niezbędną kompatybilność widzom ze starszymi telewizorami, gdzie nie jest możliwe właśnie użycie nowego typu USB CAM ze względu na brak obsługi w oprogramowaniu telewizora. 

Fotografie jakie pojawiły się w serwisie dday.it to tylko pierwszy rzut oka na nowy moduł. Oficjalna premiera USB CAM TivúSat jest prawdopodobnie zaplanowana na jesień, co nie jest zaskoczeniem, bo może to się stać tuż przed piłkarskimi Mistrzostwami Świata w Katarze, a kanał RAI 4K - kodowany kanał w  ramach TivúSat - ma transmitować mecze z MŚ 2022 w technologii 4K. Niestety problem w tym, że reprezentacja Włoch odpadła w barażach z Macedonią Północną, która ostatecznie przegrała z Portugalią 0:2 (po barażach do Kataru polecą Polacy i Portugalczycy).

 

Źródło: dday.it
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowości
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

675 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 3,0m

Najnowszy kabel HDMI o długości 3,0m w wersji v2.1 dla...

65 zł Więcej...

SAT Kurier - 11-12/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 11-12/2022

12 zł Więcej...