Ofcom odbierze brytyjską licencję RT?

dodano: 2022-02-23 16:23
autor: Jerzy Kruczek | źródło: broadbandtvnews/BBC/Digital TV Europe

RT Russia Today UK 360px Liz Truss, minister spraw zagranicznych Wielkiej Brytanii, powiedziała, że brytyjski ​​regulator medialny Ofcom przyjrzy się statusowi nadawcy rosyjskiego kanału informacyjnego RT podczas trwającej inwazji Rosji na Ukrainę. RT, dawna Russia Today, może zostać pozbawiona brytyjskiej licencji na nadawanie po tym, jak poproszono o dokonanie przeglądu działalności kanału propagandy Rosji. Można się też spodziewać jakiejś formy wykluczenia, banicji lub wyłączenia innych wersji tego kanału w krajach Unii Europejskiej.

RT Russia Today


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Zaniepokojenie poparciem RT dla i przez reżim Putina narasta w momencie wkroczenia wojsk Rosji na Ukrainę.

Stacja RT, wspierana przez Kreml, znalazła się pod dokładniejszą kontrolą ze strony głównych sił Europy Zachodniej ze względu na swoje powiązania polityczne. Nadawca niedawno nie otrzymał licencji na emisję niemieckiej wersji na nadawanie. Przypomnijmy, że kanał RT został w 2019 roku surowo ukarany przez Ofcom.

Lider brytyjskiej Partii Pracy Sir Keir Starmer poprosił o interwencję Ofcom:

Russia Today jest jego osobistym narzędziem propagandowym [Putina]. Nie widzę powodu, dla którego miałoby być dozwolone dalsze nadawanie w tym kraju.


Premier Boris Johnson potwierdził, że Nadine Dorres poprosiła już regulatora mediów o sprawdzenie licencji RT.

- Żyjemy w demokracji… i żyjemy w kraju, który wierzy w wolność słowa i myślę, że ważne jest, abyśmy decydowali o tym, które organizacje medialne wspierać, powinniśmy pozostawić Ofcom, a nie politykom, to właśnie robi Rosja.


Źródło: bbc.com
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Telewizja
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Spycat Mini V2

Spycat Mini V2  - mały, tani odbiornik satelitarny HD w...

219 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

699 zł Więcej...

Stojak ścienny regulowany 60-100cm

stojak ścienny boczny, ocynkowany

119 zł Więcej...