Czy Rosjanie nie będą oglądać reklam w porze wieczornej?

dodano: 2022-02-20 18:43
autor: RO | źródło: cableman.ru

rosyjska reklama w TV Liderzy Liberalno-Demokratycznej Partii Rosji (w skrócie LDPR) wniosą do Dumy Państwowej projekt ustawy przewidującej zakaz wyświetlania reklam telewizyjnych w godzinach wieczornych. Jeden z autorów dokumentu Jarosław Niłow informuje o tym na swoim kanale w Telegramie.

Duma Państwowa Rosja


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Inicjatywa przewiduje zmianę w ustawie „O reklamie”, a w szczególności ograniczenie pokazywania reklam podczas emisji programów i filmów fabularnych w godzinach 18:00-23:00.

Powodem wprowadzenia zakazu są przeprowadzone badania opinii publicznej, które wskazują na niski poziom zadowolenia Rosjan z reklam telewizyjnych. Tylko 5% respondentów uważa, że ilość reklam w telewizji mieści się w normie, a większość (89%) twierdzi, że jest ich za dużo.

Według deputowanych, niskie zadowolenie telewidzów z reklam świadczy nie tylko o potrzebie poprawy jakości transmisji telewizyjnych, ale także o potrzebie ograniczenia nadmiernej reklamy i jej prawnego uregulowania.

Aktualnie zakaz reklamy obejmuje programy religijne i inne trwające nie krócej niż 15 minut.
Wyjątkiem są reklamy sponsorowane na początku i końcu programu trwające nie dłużej niż 30 sekund. Ograniczenia dotyczą także nadawania audycji telewizyjnych o działalności władz publicznych oraz w dniach żałoby w Rosji

Źródło: cableman.ru
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Telewizja
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 3,0m

Najnowszy kabel HDMI o długości 3,0m w wersji v2.1 dla...

65 zł Więcej...

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+

CAM CI+ 4K (bez ECP) z kanałami Museum 4K i...

299 zł Więcej...

Miernik Signal ST-5155 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem

Miernik Signal ST-5155 do pomiarów zarówno cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2,...

679 zł Więcej...