DW, VoA i Euronews w obliczu tureckiego zakazu

dodano: 2022-02-12 19:47
autor: RO | źródło: diken.com.tr/broadbandtvnews.com

DW Deutsche Welle Turecki regulator medialny RTÜK wyznaczył nadawcom Deutsche Welle, Voice of America i Euronews termin 72 godzin na złożenie wniosku o lokalną licencję. Międzynarodowi nadawcy muszą wystąpić o licencję na transmisję w ciągu 3 dni. W przeciwnym razie grozi im zakaz nadawania.

RTUK turecki 760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Kwestią sporną są strony internetowe nadawców, które zwróciły uwagę władz, ponieważ zawierają również wiadomości wideo w języku tureckim. Takie portale stają się coraz bardziej popularne w Turcji, ponieważ rząd nakłada ograniczenia na lokalne serwisy informacyjne.

Decyzja prawdopodobnie ma charakter polityczny, gdyż większość członków zarządu RTÜK pochodzi z rządzącej partii AKP prezydenta Recepa Tayyipa Erdoğana.

Jeżeli nadawcy nie wystąpią o licencję, regulator ma prawo zwrócić się do sądu i doprowadzić do zablokowania stron internetowych. Oczekuje się, że decyzja w tej sprawie zapadnie w ciągu 7-10 kolejnych dni.

Prawo, które daje RTÜK uprawnienia do kontrolowania transmisji internetowych, weszło w życie w 2019 roku. Na podstawie tego rozporządzenia, platformy streamingowe, takie jak Netflix czy Amazon Prime Video, znalazły się pod kontrolą tureckiego regulatora.

Źródło: diken.com.tr
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Telewizja
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics BOX R 4K

Homatics BOX R to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy Homatics...

339 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO rev.2 HEVC

Vu+ ZERO rev.2 - najnowszy odbiornik Vu+ na Linuksie z...

429 zł Więcej...

SAT Kurier - 8-10/2023 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 8-10/2023

12 zł Więcej...