Wyszukiwanie kanałów w odbiornikach Linux

dodano: 2022-01-11 15:52
autor: Mariusz Kobiela | źródło: SAT Kurier 9-10/2021

Linux Vu+ odbiorniki Linuksowe odbiorniki słyną z niezliczonych funkcji i ustawień. Nawet taka prosta opcja jak wyszukiwanie sprawia początkującym użytkownikom wiele problemów. W wydaniu SAT Kuriera 3-4/2021 wyjaśniliśmy, jak konfigurować głowice w zależności od konfiguracji anteny. Teraz przyszła kolej na poradnik dotyczący wyszukiwania kanałów w tunerach Linux. Niniejszy opis został stworzony w oparciu o oprogramowanie OpenATV v.6.4 i odbiornik Vu+ DUO 4K SE.

Linux


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Aby wejść w opcję wyszukiwania kanałów, należy nacisnąć przycisk MENU na pilocie zdalnego sterowania, a następnie kolejno wybrać: Ustawienia → Tuner & Wyszukiwanie Kanałów → Skanowanie ręczne. Oczom ukaże się następująca tabela:

1. Tuner

Wybór głowicy, z której chcemy wyszukiwać częstotliwości. Tuner Vu+ Ultimo 4K ma możliwość zainstalowania aż trzech głowic podwójnej satelitarnej FBC, kablowej FBC oraz podwójnej naziemnej. Przy takim wyposażeniu dostępne są „Tunery” z literami od A do S, gdzie każda z nich oznacza inną głowicę.

2. Typ skanowania

a) Zdefiniowany transponder (tab. 1) – to najprostsza i najszybsza konfiguracja umożliwiająca przeszukanie transpondera. Wystarczy strzałkami prawo/lewo na pilocie zmienić wartość częstotliwości transpondera, wcisnąć OK i rozpocznie się skanowanie wybranej częstotliwości.
 

b) Jeden satelita (tab. 2) – służy do automatycznego przeszukania wszystkich transponderów na wybranym satelicie. Dlatego ta opcja przeczy funkcji, w jakiej się znajdujemy, czyli Skanowanie ręczne, co jest mylące dla niedoświadczonego użytkownika.
 

c) Multisat (tab. 3) – podobna opcja do opisanej wyżej tyko z możliwością wyszukiwania z wielu satelitów. Wyświetlone są wszystkie dostępne satelity, które zostały zdefiniowane podczas konfiguracji głowic. Przy każdej nazwie satelity domyślnie ustawiona jest opcja „wyłącz”. Aby aktywować wyszukiwanie z poszczególnej satelitów, należy zmienić opcję na „włącz”. Opcja ta jest wygodna, jeśli chce się zeskanować tylko kilka satelitów z kilkudziesięciu dostępnych.
 
Podpis

d) Wiele sat. wybierz wszystkie (tab. 4) – dokładnie taka sama opcja jak wyżej tylko domyślnie satelity są zaznaczone na „włącz” i tu odznaczamy te, których nie chcemy skanować.
 

e) Zdefiniowany transponder przez użytkownika (tab. 5) – opcja dla zaawansowanych do wpisania wszystkich parametrów z transpondera. Opcję te opiszemy w dalszej części poradnika.
 
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Poradniki
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier - 3-4/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 3-4/2022

12 zł Więcej...

Odbiornik AB CryptoBox 752HD Combo

Odbiornik HD Combo DVB-S2X, DVB-T2, DVB-C z kieszenią na moduły...

369 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC Multistream

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 229 zł Więcej...