Wyszukiwanie kanałów w odbiornikach Linux

dodano: 2022-01-11 15:52
autor: Mariusz Kobiela | źródło: SAT Kurier 9-10/2021

Linux Vu+ odbiorniki Linuksowe odbiorniki słyną z niezliczonych funkcji i ustawień. Nawet taka prosta opcja jak wyszukiwanie sprawia początkującym użytkownikom wiele problemów. W wydaniu SAT Kuriera 3-4/2021 wyjaśniliśmy, jak konfigurować głowice w zależności od konfiguracji anteny. Teraz przyszła kolej na poradnik dotyczący wyszukiwania kanałów w tunerach Linux. Niniejszy opis został stworzony w oparciu o oprogramowanie OpenATV v.6.4 i odbiornik Vu+ DUO 4K SE.

Linux


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Aby wejść w opcję wyszukiwania kanałów, należy nacisnąć przycisk MENU na pilocie zdalnego sterowania, a następnie kolejno wybrać: Ustawienia → Tuner & Wyszukiwanie Kanałów → Skanowanie ręczne. Oczom ukaże się następująca tabela:

1. Tuner

Wybór głowicy, z której chcemy wyszukiwać częstotliwości. Tuner Vu+ Ultimo 4K ma możliwość zainstalowania aż trzech głowic podwójnej satelitarnej FBC, kablowej FBC oraz podwójnej naziemnej. Przy takim wyposażeniu dostępne są „Tunery” z literami od A do S, gdzie każda z nich oznacza inną głowicę.

2. Typ skanowania

a) Zdefiniowany transponder (tab. 1) – to najprostsza i najszybsza konfiguracja umożliwiająca przeszukanie transpondera. Wystarczy strzałkami prawo/lewo na pilocie zmienić wartość częstotliwości transpondera, wcisnąć OK i rozpocznie się skanowanie wybranej częstotliwości.
 

b) Jeden satelita (tab. 2) – służy do automatycznego przeszukania wszystkich transponderów na wybranym satelicie. Dlatego ta opcja przeczy funkcji, w jakiej się znajdujemy, czyli Skanowanie ręczne, co jest mylące dla niedoświadczonego użytkownika.
 

c) Multisat (tab. 3) – podobna opcja do opisanej wyżej tyko z możliwością wyszukiwania z wielu satelitów. Wyświetlone są wszystkie dostępne satelity, które zostały zdefiniowane podczas konfiguracji głowic. Przy każdej nazwie satelity domyślnie ustawiona jest opcja „wyłącz”. Aby aktywować wyszukiwanie z poszczególnej satelitów, należy zmienić opcję na „włącz”. Opcja ta jest wygodna, jeśli chce się zeskanować tylko kilka satelitów z kilkudziesięciu dostępnych.
 
Podpis

d) Wiele sat. wybierz wszystkie (tab. 4) – dokładnie taka sama opcja jak wyżej tylko domyślnie satelity są zaznaczone na „włącz” i tu odznaczamy te, których nie chcemy skanować.
 

e) Zdefiniowany transponder przez użytkownika (tab. 5) – opcja dla zaawansowanych do wpisania wszystkich parametrów z transpondera. Opcję te opiszemy w dalszej części poradnika.
 
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Poradniki
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik DVB-T/T2/C Edision Nano T265+ HEVC (hotelowy)

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki EDISION dla Naziemnej Telewizji...

99 zł Więcej...

Konwerter Unicable II Inverto 32 tunery (5520) EVOBOX

Konwerter Unicable II marki Inverto pozwala na jednoprzewodową (szeregową) transmisję...

219 zł Więcej...

Mini PC Homatics Dongle Q

Homatics Dongle Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

239 zł Więcej...