Channel 5 dołącza do Digital UK

dodano: 2021-12-27 19:21
autor: RO | źródło: rxtvinfo.com/freeview.co.uk

Channel 5 i Digital UK 20 grudnia br. Channel 5 dołączył do Digital UK Ltd, razem z BBC, ITV i Channel 4. Czwórka nadawców publicznych zawarła nową umowę członkowską, co oznacza, że ​​pierwszy raz w historii przedsięwzięcie jest w całości własnością wszystkich czterech nadawców publicznych. Digital UK Ltd to spółka, która zarządza bezpłatnymi platformami Freeview i Freesat.

BBC ITV Channel 4 Channel 5 Wielka Brytania kanały


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Widzowie i instalatorzy mogą pamiętać Digital UK jako firmę, która nadzorowała przejście na nadawanie cyfrowe 10 lat temu. Od tamtego czasu przejęła pełną odpowiedzialność za obsługę platform telewizji niekodowanej (FTA) w Wielkiej Brytanii.

W 2000 roku Freeview i Freesat zostały zaangażowane w ochronę kanałów bezpłatnych poprzez przejście na nadawanie cyfrowe. Do tego czasu telewizja była zdominowana przez usługi płatnej telewizji. W 2020 r. nadawcy publiczni polegają na Digital UK, aby oferować widzom platformę z darmowym dostępem do ich treści na żywo i na żądanie. Rola Digital UK jest postrzegana jako kluczowa w związku z rozwojem wysokobudżetowych firm międzynarodowych, oferujących transmisję strumieniową i płatną telewizję.
 

Cieszymy się, że możemy powitać Channel 5 w Digital UK oraz dziękujemy wszystkim naszym członkom za ich ciągłe wsparcie. Przyszłość telewizji free-to-view ma kluczowe znaczenie dla zapewnienia brytyjskim widzom wysokiej jakości treści, dlatego nie możemy się doczekać współpracy ze wszystkimi nadawcami publicznymi w celu rozwoju i dostarczania stale rozwijających się usług telewizyjnych w ramach Freeview i Freesat

- powiedziała przewodnicząca Digital UK, Caroline Thomson.


W tym roku operator multipleksów Arqiva opuścił Digital UK, pozostawiając firmę wyłącznie w rękach nadawców.

Co to oznacza dla widzów?
Wraz z wejściem Channel 5, widzowie mogą być pewni, że transmisje na żywo i usługi na życzenie "piątki" będą nadal stanowić kluczowy element dla DVB-T i Freesat. Na przykład, widzowie Freesat mają już korzyści z tego, że Channel 4 stał się udziałowcem Freesat poprzez udział w Digital UK. Główną korzyścią było włączenie na początku grudnia br. kanału Channel 4 HD do oferty Freesat. Obecność na pokładzie Channel 5 oznacza, że takie usługi jak My5 będą ciągle opracowywane i integrowane w przyszłe urządzenia z dostępem do usług Freeview.

Za poprzednich właścicieli Channel 5 pozostawał daleko od Freeview i Freesat. Będąc własnością Viacom, nadawca w końcu uruchomił swój kanał HD na platformach nieszyfrowanych i opracował nowe usługi bezpłatne.

Źródło: rxtvinfo.com
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Telewizja
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena Inverto 120 grafit

Antena stalowa, cynkowana 120cm z zawieszeniem sztywnym w kolorze grafitowym....

399 zł Więcej...

Odbiornik AB CryptoBox 752HD Combo

Odbiornik HD Combo DVB-S2X, DVB-T2, DVB-C z kieszenią na moduły...

369 zł Więcej...

Odbiornik TechniSat DIGIPLUS UHD S

DIGIPLUS UHD S to najnowszy flagowy dekoder uznanej, niemieckiej firmy...

1 190 zł Więcej...