Na Łotwie wykluczono 38 kanałów

dodano: 2021-12-19 09:59
autor: RO | źródło: broadbandtvnews.com

pilot telewizja nowe kanały Łotewski regulator mediów elektronicznych NEPLP wykluczył 38 kanałów telewizyjnych z listy usług audiowizualnych dopuszczonych do retransmisji w kraju. Do najbardziej znanych zagranicznych należą BBC Earth, Discovery World, CBS Drama (EMEA), Disney XD, Rai 1, TRT World, TVE International Europe i Outdoor Channel.

Łotwa


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
W oświadczeniu, Ivars Āboliņš, przewodniczący NEPLP, powiedział, że dezyzja została podjęta po zestawieniu informacji dostarczonych przez operatorów sieci kablowych, a także poprzez kontrakty z przedstawicielami kanałów. Na podstawie uzyskanych informacji, regulator nabrał przekonania, że dostawcy usług kablowych już nie korzystają z tych kanałów i nie umieszczają ich w swoich wykazach od kilku miesięcy czy też kanały nie mają ważnej licencji.
 

To pierwszy wynik przeprowadzonego przez NEPLP audytu w branży kablowej, po którym nastąpi kilka ważnych kroków, które sprawią, że branża stanie się bardziej przejrzysta

- czytamy w oświadczeniu.


Ilmārs Muuls, prezes zarządu Łotewskiego Stowarzyszenia Komunikacji Elektronicznej (LEKA), podkreślił, że to co się wydarzyło, było wynikiem wspólnej pracy NEPLP i branży. Rejestr telewizji kablowej został uporządkowany i jest to bardzo pozytywny krok do przodu.

Ponadto szef NEPLP zapowiedział, że 15 lutego 2022 r. wznowiona zostanie retransmisja kanału RTR Rossija na terytorium Łotwy.

Wykaz usuniętych kanałów:
9 kanal Israel, AB Moteurs, BBC Earth, Boomerang Europe, CBS Drama (EMEA), Chelsea TV (HD), Damskij klub, Discovery World, Disney XD, JCTV, High TV 3D, iConcerts SD/HD, LNK, Lover Radio, Maxxi TV, MGM HD, Motorsport.tv, Musicbox, Platinum TV, Radost' moya, Rai Uno, RIBALKA TV, TNT Cyprus, TNT Film, TRT World, TVE International Europa, Universal Channel, VIASAT Golf, VIASAT Motor, VIASAT Xtra, Outdoor Channel, Outdoor Channel HD, 3flow 3D, Amazing life, C Music TV, Perszyj Dilowyj, Daring TV i Egoist TV.

Źródło: broadbandtvnews.com
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Telewizja
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik SatLink WS-6933 dla DVB-S/S2

Miernik, do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S z pomiarem PWR,...

259 zł Więcej...

Miernik Satlink ST-6986 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem i testerem optycznym

Miernik Satlink ST-6986 do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, naziemnych...

1 799 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X

Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X - nowy odbiornik UHD...

539 zł Więcej...