Sąd w Japonii: Opłata za NHK jest obowiązkiem

dodano: 2021-12-07 19:10
autor: RO | źródło: jen.jiji.com/cableman.ru

NHK Według agencji Jiji Press, japoński Sąd Najwyższy potwierdził obowiązek płacenia podatku na rzecz japońskiego nadawcy publicznego NHK przez każdego, kto posiada w domu telewizor lub radio.

NHK


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Kilka lat temu kobieta z Tokio złożyła pozew, twierdząc, że jej telewizor nie może obsługiwać NHK, nadawcy znanego również jako Japan Broadcasting Corp.. W związku z tym zażądała rozwiązania obowiązkowej umowy z publiczną instytucją nadawczą. Według orzeczenia, kobieta "kupiła telewizor z urządzeniem osłabiającym sygnały NHK" w październiku 2018 roku.

W czerwcu 2020 r. Sąd Okręgowy w Tokio uznał, że kobieta nie była zobowiązana do zawarcia umowy z NHK, zauważając, że prawo nadawcze ogranicza obowiązek płacenia abonamentu do właścicieli telewizorów, które mogą wyświetlać kanały NHK.

Jednak w lutym 2021 r. japoński Sąd Najwyższy uchylił orzeczenie Sądu Okręgowego, wskazując, że kobieta będzie mogła oglądać programy NHK w swoim telewizorze po zakupie wzmacniacza sygnału.

Źródło: jiji.com
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Telewizja
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik SatLink WS-6933 dla DVB-S/S2

Miernik, do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S z pomiarem PWR,...

259 zł Więcej...

SAT Kurier - 7-8/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 7-8/2022

12 zł Więcej...

Antena Inverto 120 grafit

Antena stalowa, cynkowana 120cm z zawieszeniem sztywnym w kolorze grafitowym....

399 zł Więcej...