25 proc. nowoczesnych dekoderów na świecie z Android TV

dodano: 2021-09-28 10:36
autor: Jerzy Kruczek | źródło: Dataxis/satkurier.pl

Mi Box Android TV W drugim kwartale 2021 roku na oprogramowaniu Android TV bazowało około 26 proc. nowoczesnych dekoderów na całym świecie (około 5 proc. wszystkich dekoderów), wynika z raportu Dataxis. Co ciekawe udział platformy Google spadł z 40 proc. w 2015 roku, na korzyść konkurencyjnych software'ów, w tym w szczególności Reference Design Kit (RDK) oraz zaawansowanych rozwiązań opartych o system Linux. Te dwie opcje stanowią atrakcyjną alternatywę dla operatorów płatnej telewizji chcących zachować pełną niezależność i kontrolę nad systemem operacyjnym i środowiskiem proponowanym swoim abonentom.

Dataxis Android TV wykres


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Najwięcej dekoderów z Android TV jest w regionie Azji i Pacyfiku (blisko 70 proc.). Europa odpowiada na udział na poziomie 25 proc. Atrakcyjność tego rozwiązania na Starym Kontynencie można wytłumaczyć dużą liczbą małych i średnich operatorów, którzy chcą świadczyć elastyczne usługi, aby sprostać wymaganiom swoich klientów w zakresie dodatkowych opcji i aplikacji. Dla podmiotów o mniejszych możliwościach inwestycyjnych, Android TV stwarza możliwość świadczenia dodatkowych usług po niższych kosztach niż wymagałoby w pełni zintegrowane wdrożenie.

W Ameryce Łacińskiej, Afryce i na Bliskim Wschodzie jest stosunkowo mało dekoderów z Android TV, ponieważ tamtejsze rynki płatnej telewizji są mniejsze, a nawyki konsumenckie OTT nie zawsze są tak rozpowszechnione jak w Europie i Ameryce Północnej.
 

W Ameryce Północnej RDK od lat utrzymuje silną pozycję, co można przypisać przede wszystkim bazie abonenckiej kilku dużych operatorów, takich jak Charter Communications czy Rogers. W przeciwieństwie do Android TV, z RDK korzysta niewielka liczba operatorów. Aktualnie Android TV wykorzystywany jest przez około 6 razy większą liczbę operatorów płatnej telewizji niż RDK.

W Polsce na Android TV działa między innymi dekoder CANAL+ BOX 4K, a na RDK UPC 4K TV BOX.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Raporty
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Nagrywarka 4K UHD Velocap X Pro

Nagrywarka HDMI  - materiału wideo wysokiej rozdzielczości na zewnętrzne nośniki...

990 zł Więcej...

SAT Kurier - 7-8/2021 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 7-8/2021

10 zł Więcej...

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+ 4K ECP

CAM CI+ 4K ECP z odbiorem TVP 4K, CANAL+ 4K...

199 zł Więcej...