Samsung TV Block wyłączy kradzione telewizory

dodano: 2021-08-28 00:59 | aktualizacja: 2021-08-30 11:50
autor: Jerzy Kruczek | źródło: Samsung TV Block

Samsung SmartTV aplikacja AppleTV 360px.jpg Wydaje się, że kradzież urządzenia przenośnego, takiego jak smartfon jest trywialna, ale zdarza się, że przestępczość zorganizowana lub wściekły tłum na ulicy może próbować ukraść nieco większe urządzenia elektroniczne, a mowa o telewizorach. W zeszłym miesiącu protesty w południowoafrykańskich miastach przerodziły się w zamieszki, podczas których tłumy często plądrowały niestrzeżone sklepy z elektroniką. Samsung zapowiedział, że funkcja Samsung TV Block zdalnie wyłączy skradzione telewizory tej marki. Dochodzi więc do kontroli kto korzysta nie tylko z telefonów, ale także telewizorów.

Tryb Ambient Samsung QLED 760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Oczywiście wiąże się to z kosztami sprzedawców, których dotyczy problem, dlatego Samsung wprowadza nową funkcję blokady telewizora, która ma zapobiegać kradzieży i ewentualnej odsprzedaży skradzionych telewizorów poprzez skuteczne ich blokowanie.

Działa to w podobny sposób, jak skradzione lub wyłudzone od operatorów smartfony, które można zablokować (po IMEI), a nawet wykasować. W tym przypadku wystarczy, że kradziony telewizor Samsung zostanie połączony z Internetem, to jego numer seryjny jest automatycznie wysyłany na serwer firmy i sprawdzany, czy nie został oznaczony jako skradziony. Jeśli tak, do gry wchodzi system blokowania i wszystkie funkcje są wyłączone, co czyni go kompletnie bezużytecznym.

Legalni nabywcy, których telewizory zostały omyłkowo zablokowane, mogą odwołać się od decyzji, przedstawiając dowód zakupu i ważną licencję telewizyjną. Niestety ci, którzy kupują telewizor na czarnym rynku lub od nieautoryzowanych sprzedawców, mogą nie mieć tych danych i wtedy taki telewizor jest zwykłym złomem elektronicznym.

TV Block jest już preinstalowany na wszystkich telewizorach Samsung i nie ogranicza się do rynków południowoafrykańskich. Dotyczy także Polski, o czym mało kto wie. Ale trzeba wiedzieć, że to rozwiązanie nie przeszkodzi złodziejom w demontażu telewizora i odsprzedawaniu komponentów osobno. To podobna sytuacja jak z kradzieżą samochodów, które częściej sprzedawane są na części niż w całości.

Samsung Polska przesłał nam oświadczenie na ten temat:

- Jedynym celem stosowania Samsung TV Block jest ograniczenie kradzieży z transportów i magazynów oraz nieautoryzowanej sprzedaży detalicznej. Ma to zapewnić, że telewizory będą używane przez właścicieli z ważnym dowodem zakupu. Samsung TV Block jest aktywowany tylko wtedy, gdy pojawi się konkretny, potwierdzony raport o skradzionym lub nielegalnie zdobytym telewizorze. Konsumenci mogą być spokojni, że ta funkcja nie jest aktywowana w telewizorach z ważnym dowodem zakupu. Samsung bardzo poważnie traktuje prywatność konsumentów, a nasze telewizory są projektowane tak, aby ją chronić

- przekazał redakcji SATKurier.pl, Olaf Krynicki, rzecznik prasowy Samsung Polska

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Ciekawostki
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik AB CryptoBox 752HD Combo

Odbiornik HD Combo DVB-S2X, DVB-T2, DVB-C z kieszenią na moduły...

369 zł Więcej...

Miernik FindSAT VF-6800 PRO Combo (WS-6944P) DVB-S/S2/T/T2/C2

Miernik dla pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, DVB-T/T2, DVB-C/C2 w...

419 zł Więcej...

Stojak ścienny regulowany 60-100cm

stojak ścienny boczny, ocynkowany

119 zł Więcej...