Nowy telewizor Sony Bravia 8K w przedsprzedaży

dodano: 2021-05-05 14:47
autor: Jan Borejko | źródło: Sony

telewizor Sony Bravia XR Z9J 2021 360px.jpg Telewizor LED 8K Bravia XR Master Series Z9J firmy Sony jest już dostępny w przedsprzedaży. Nowy topowy model Sony 8K w 85-calowej wersji ma zostać dostarczony w maju. Jaka będzie cena?

telewizor Sony Bravia XR Z9J 2021 760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Do technicznych najważniejszych cech telewizora premium od Sony uzupełniającego gamę produktów należy procesor Cognitive Processor XR. Sony reklamuje to, naśladując sposób, w jaki ludzie widzą i słyszą. Funkcje takie jak XR Triluminos Pro, XR Contrast Booster i XR 8K upscaling, wraz z precyzją pełnego panelu LED, powinny zapewnić bogate czarne odcienie, realistyczne obrazy 8K i intensywną jasność.

Technologia XR Motion Clarity zapewnia płynne, jasne i wyraźne obrazy w pełnych akcji scenach. Z kolei technologia X-Wide Angle zapewnia żywe i autentyczne kolory pod „każdym kątem widzenia”. Tak zwana akustyczna technologia multi-audio ma zapewnić kinowy dźwięk przestrzenny.

Według producenta, preinstalowana na wszystkich urządzeniach Bravia XR usługa Bravia Core, dzięki współpracy z Sony Pictures Entertainment, oferuje bogatą kolekcję filmów, wybór aktualnych tytułów premium oraz popularne klasyki SPE. Oferta różni się w zależności od modelu.

Szybki dostęp do dużej liczby treści, usług i urządzeń powinien być możliwy za pośrednictwem Google TV, zintegrowanego Asystenta Google, Apple AirPlay 2 i Homekit, a także kompatybilność z Alexą. Urządzenia są kompatybilne z funkcjami HDMI 2.1 i obsługują Dolby Vision HDR i Dolby Atmos.

Telewizor 8K Bravia XR Master Series Z9J  z trójstronną podstawą i minimalistycznym jednopłytkowym designem powinien emanować naturalną elegancją. W trybie kalibracji Netflix, odtwarzanie treści Netflix w jakości studyjnej jest włączone i Imax Enhanced DTS8. Funkcją kalibracji jest Calman Ready, która obiecuje dokonanie precyzyjnych regulacji, które nie byłyby możliwe w konwencjonalny sposób.

Miłośnicy gier również będą zachwyceni możliwościami telewizora Sony Z9J: dzięki obsłudze funkcji HDMI 2.1, takich jak 4K / 120 fps, VRR i ALLM, umożliwia płynne i szybkie wyświetlanie gier po podłączeniu do konsoli najnowszej generacji.

W wersji 85-calowej nowy telewizor Sony XR-85Z9J z serii Bravia XR Master Z9J będzie kosztował 9 999 euro (45 703 zł).

Można go zamówić w przedsprzedaży w Niemczech na stronie www.sony.de - dostawa prawdopodobnie nastąpi w maju. 75-calowy model tego telewizora Sony 8K będzie można zamawiać w przedsprzedaży od czerwca - będzie dostępny od lipca.

Źródło: flatpanelshd.com
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii 8K + 4K
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik PULSe 4K Mini

PULSe 4K Mini - najnowszy odbiornik Ultra HD od słowackiej...

509 zł Więcej...

Konwerter Unicable II Inverto 32 tunery (5520) EVOBOX

Konwerter Unicable II marki Inverto pozwala na jednoprzewodową (szeregową) transmisję...

219 zł Więcej...

Antena sat kempingowa 60 cm z przyssawką

stalowa antena 60 cm przenośna na przyssawkę.

199 zł Więcej...