Wkrótce pierwszy smartfon z aparatem 200 MP?

dodano: 2021-04-27 16:12
autor: Jan Borejko | źródło: gsmarena/Weibo/Digital Chat Station

Xiaomi 108 MP smartfon aparat 200 MP 360px.jpg Na rynku pojawiły się plotki, że firma Xiaomi jako pierwsza wypuści smartfon z aparatem 200 MP. Przypomnieć warto, że Xiaomi jako pierwsza przedstawiła smartfon z 108-megapikselowym aparatem. Nawiasem mówiąc, zastosowano wówczas czujnik ISOCELL firmy Samsung. Teraz Samsung przygotowuje 200-megapikselowy czujnik, a osoba wtajemniczona w Digital Chat Station twierdzi, że firma Xiaomi wprowadzi go do obiegu jako pierwsza, a potem zrobi to Samsung.

Xiaomi 108 MP smartfon 200 MP aparat 760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Ciekawe jest to,  że Samsung jeszcze nawet nie zaprezentował nowego czujnika, a do tego żadne informacje o jego rozwoju nie zostały nawet oficjalnie potwierdzone. Ale jest coś na rzeczy skoro takie informacje pojawiają się jako plotki.

Obecny zbiór czujników 108 MP ma natywną możliwość bezstratnego zoomu cyfrowego 2x lub 3x, w zależności od ich konfiguracji. Czujnik 200 MP powinien pójść dalej. To może oznaczać koniec dedykowanych modułów zoomu średniego zasięgu. Ten czujnik będzie miał technicznie wystarczającą rozdzielczość dla wideo 16K (133MP), chociaż pierwszy procesor, który będzie w stanie go przetworzyć, jeszcze nie istnieje (najlepsze z nich nie mogą przetworzyć nawet 8K 60 kl/s). Można także oczekiwać możliwości łączenia wielu pikseli w jeden i dobrego powiększenia.

Kto by pomyślał 5 lat temu, że aparaty w smartfonach będą miały takie możliwości.

 
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Smartfony 5G
Informacje
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

'SAT Kurier' abonament za 2021 rok

Roczna prenumerata magazynu SAT KURIER w 2021 r. z wysyłką...

89 zł Więcej...

Odbiornik Spycat Mini V2

Spycat Mini V2  - mały, tani odbiornik satelitarny HD w...

279 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.0 4K Light 2,0m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI Light z oświetleniem LED z...

35 zł Więcej...