TCL: telewizory serii C i soundbar TS8132

dodano: 2021-04-13 15:30
autor: Jerzy Kruczek | źródło: TCL

TCL C82 TCL Electronics wprowadza na europejski, jak i polski rynek nowe modele telewizorów TCL, TCL C Series oraz soundbar TS8132. Produkty zostały zaprojektowane z myślą o zapewnieniu użytkownikom jak najlepszej rozrywki przy wyjątkowej jakości dźwięku i obrazu. Nowa seria TCL C obejmuje modele C72, C72+ i C82. Telewizory serii TCL C są dostępne z ekranami o przekątnych od 43 do 75 cali. Można je będzie kupić w sklepach internetowych, jak i stacjonarnych, natomiast nowy soundbar TCL TS8132 będzie dostępny do zakupu pod koniec drugiego kwartału 2021 roku.

TCL C82


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

– Apetyt na sport, gry i rozrywkę online będzie nadal wzrastał. Klienci chcą lepszych produktów, ponieważ spędzają więcej czasu w domu i korzystają z coraz lepszej jakości treści. Wyświetlacze QLED i Mini-LED o dużych przekątnych, pracujące w rozdzielczości 4K i wpierające technologie Smart TV oraz AI – to najważniejsze oczekiwania naszych klientów. Z dumą mogę powiedzieć, że nowa gama produktów TCL jest odpowiedzią na nie i gwarantuje wspaniałe doświadczenie podczas oglądania. I to wszystko w przystępnej cenie – mówi Jayway Peng, dyrektor generalny TCL Polska.

Poznaj telewizory TCL z nowej Serii C

Serię TCL C 2021 tworzą trzy nowe modele:
 
TCL C82
4K Mini-LED TV z QLED, Android TV i systemem audio firmy Onkyo
TCL C72+
4K QLED ze 100 Hz odświeżaniem i Android TV
TCL C72
4K QLED TV z Android TV

Niezrównane odwzorowanie kolorów i realistyczna jakość obrazu

Dzięki najnowocześniejszej technologii Quantum Dot, a także AiPQ i sztucznej inteligencji, wszystkie telewizory z serii C72, C72 + i C82 wyświetlają obraz w stuprocentowo kinowej przestrzeni barw, składający się z ponad miliarda kolorów i ich odcieni, oraz są w stanie bardzo realistycznie sklasyfikować rodzaj treści wyświetlanych na ekranie telewizora. Ponadto seria TCL C82 została wyposażona w oryginalną technologię TCL Mini-LED. Tysiące miniaturowych diod LED, z których budowany jest wysokiej jakości wyświetlacz Mini-LED, zapewniają niesamowitą jasność i znacznie bogatszą, bardziej realistyczną jakość HDR. Precyzyjnie kontrolowane mini-diody LED umieszczone na aktywnej matrycy podświetlającej gwarantują niesamowity kontrast, dzięki czemu seria C82 może pokazać równocześnie nowe szczegóły zarówno w ciemnych obszarach, jak i bardzo jasnych miejscach, co finalnie przekłada się na większą głębię i szczegółowość.

Seria C82 wyposażona została w technologię 4K HDR Premium, zapewniającą najlepsze wrażenia w zakresie wyświetlania obrazu High Dynamic Range, który charakteryzuje się dużą jasnością, wyjątkową szczegółowością w cieniach i żywymi, precyzyjnie oddanymi kolorami.

Z kolei w seriach C72 i C72+ została zastosowana technologia 4K HDR Pro, która w połączeniu z technologią Quantum Dot zapewnia doskonałej jakości obraz o szerokiej rozpiętości tonalnej, dokładne odwzorowanie kolorów i najdrobniejsze szczegóły. Od teraz użytkownicy mogą oglądać w domowym zaciszu filmy pełne niesamowitych szczegółów, które wyglądają tak jak zamierzali ich twórcy. Obraz, który widzą na ekranie, jest tak szczegółowy, jak ten widziany w prawdziwym świecie.

Użytkownicy serii C82 i C72+ mogą cieszyć się niezwykle realistyczną płynnością i ostrością podczas oglądania szybkich, dynamicznych scen, jakich pełne są filmy akcji i wydarzenia sportowe. Jest to możliwe dzięki wyświetlaczowi pracującemu ze 100-hertzowym, natywnym odświeżaniem.

Seria C72 jest również wyposażona w technologię Motion Clarity, która zapewnia płynny obraz i lepsze oddanie ruchu.

Wszystkie nowe modele z serii C obsługują różne standardy HDR, dzięki czemu użytkownicy mogą w pełni wykorzystać możliwości swojego telewizora 4K HDR.

Bez względu na to czy oglądają treści Dolby Vision na Netflix czy HDR10+ na Amazon Prime Video, ten telewizor TCL zawsze wybierze najlepszy format. Co więcej technologia 4K HDR Dolby Vision IQ, która jest dostępna w modelach C72+ i C82, optymalizuje parametry obrazu, dostosowując go do warunków oświetlenia w pomieszczeniu.

Najlepsze wrażenia z gry – graj jak profesjonalista

Dla graczy czas reakcji telewizora jest tak samo ważny jak jakość obrazu. Dlatego telewizory z serii C72 mogą pochwalić się funkcjami Game Master: HDMI 2.1 i ALLM. Dzięki nim użytkownicy cieszą się automatycznie dobieranymi najniższymi opóźnieniami i najlepszymi ustawieniami obrazu do gier. Co więcej, zarówno seria C82, jak i seria C72+ obsługują funkcje Game Master Pro, które dodatkowo obsługują nowy standard HDMI 2.1 48 Gbps, umożliwiający wyświetlanie obrazu 4K o wyższych częstotliwościach odświeżania (do 120 klatek na sekundę). Z kolei VRR eliminuje drgania i rozrywanie klatek, zapewniając płynność rozrywki.

Urzekający dźwięk przestrzenny

Seria TCL C72 i C72+ jest wspierana przez systemem audio firmy ONKYO z Dolby Atmos. Zastosowane w nich głośniki zostały specjalnie zaprojektowane pod kątem czystości i precyzji muzyki oraz dialogów, zapewniając bardziej realistycznie otaczający dźwięk przestrzenny Dolby Atmos w każdym domu. Seria C82 wyposażono w system 2.1 Onkyo, który oprócz przednich głośników wspierany jest przez dedykowany głośnik basowy umieszczony z tyłu telewizora. To połączenie zapewnia wciągający dźwięk w filmach, muzyce i grach wideo.

Wysokiej klasy system dźwiękowy ONKYO i Dolby Atmos podnoszą wrażenia płynące z użytkowania telewizorów TCL serii C, dzięki kinowej jakości dźwięku, przenoszącemu filmowe wrażenia w kolejny wymiar.

Zaawansowane funkcje Smart TV

Seria TCL C 2021 trafia do użytkowników z wbudowanym systemem Android TV 11 oraz Google Assistant. Znalezienie najnowszych kasowych hitów, sprawdzenie wyniku ważnego meczu lub przyciemnienie światła – to wszystko można zrobić bez utraty nawet momentu wyświetlanego na ekranie filmu czy programu.

Dzięki zaawansowanemu sterowaniu głosowemu Hands-Free połączonemu z Google Assistant, TCL Android TV sprawia, że życie staje się inteligentne i proste. Telewizory współpracują również z Alexą. Użytkownicy mogą poprosić Alexę o odtworzenie muzyki, przeczytanie wiadomości, sprawdzanie pogody, regulację głośności telewizora, zmianę kanału telewizyjnego, sterowanie inteligentnym domem i nie tylko.

Na telewizorach TCL działa również perfekcyjnie Google Duo, które z poziomu TV pozwala wykonywać bezpłatne, intuicyjne i wysokiej jakości połączenia wideo.

Seria C82 posiada wbudowaną kamerę szerokokątną 1080p, która poszerza możliwości telewizora. Umożliwia korzystanie z komunikatorów na dużym ekranie, dzięki czemu można pozostawać w kontakcie i dzielić się wrażeniami z najbliższymi.

Elegancki i harmonijny design

Wszystkie nowe modele z serii C mają bezramkową obudowę. Ta ultracienka konstrukcja wykonana z metalu sprawia, że telewizory są nie tylko dobrym przykładem wzornictwa przemysłowego, ale też trwałym przedmiotem, który doskonale wkomponuje się w każde wnętrze. Zarówno seria C82, jak i seria C72+ są wyposażone w elegancką metalową podstawkę, dzięki czemu ten duży telewizor można łatwo ustawić w domu na dowolnej powierzchni. Również seria TCL C72 została wyposażona w regulowaną dwupozycyjną podstawę, która umożliwia umieszczenie telewizora w dwóch rozstawach, na każdym meblu w domu.

Seria C82 dostępna jest z ekranami o przekątnej 55” i 65”.

Cena RRP za model 55C82 to 5999 zł, a za model 65C82 to 7999 zł.

Seria C72 dostępna jest z ekranami o przekątnej 43”, 50”, 55”, 65” i 75”.

Ceny RRP za poszczególne modele:

PRZEKĄTNA - MODEL - CENA RRP
43 - 43C725 - 2 199 zł
50 - 50C725 - 2 899 zł
55 - 55C725 - 3 399 zł
65 - 65C725 - 4 499 zł
75 - 75C725 - 5 999 zł

Seria C72+ dostępna jest z ekranami o przekątnej 55”, 65” i 75”.

Ceny RRP za poszczególne modele:

PRZEKĄTNA - MODEL - CENA RRP
55 - 55C728 - 3 899 zł
65 - 65C728 - 4 999 zł
75 - 75C728 - 6 999 zł

Poznaj nowy soundbar TCL TS8132

TCL, który odniósł wielki sukces dzięki soundbarom oferującym bardzo realistyczny dźwięk Dolby Atmos w formatach dostosowanych do wymagań wielu konsumentów, wprowadza na rynek nowość: TS8132. 3.1.2 kanałowy soundbar z Dolby Atmos z bezprzewodowym subwooferem, charakteryzujący się znakomitą wydajnością, oferuje niesamowity dźwięk z ulubionych serwisów streamingowych, telewizji i gier.

Dostarcza on doskonałych wrażeń dźwiękowych z Dolby Atmos, które kreowane są przez zestaw głośników, budujących bogatą scenę muzyczną. W soundbarze zadziwia nie tylko wydajność, ale także zaskakująco elegancka konstrukcja i mocny, choć kompaktowy, subwoofer.
 
Soundbar TCL TS8132

Oprócz dostarczania wspaniałych, wciągających wrażeń muzycznych podczas oglądania filmów i telewizji, soundbar doceniany jest jako centrum audio, znajdujące się w salonie. TS8132 ma wbudowanego Chromecasta, współpracuje również z popularnymi asystentami głosowymi, takimi jak Asystent Google, Apple AirPlay i Amazon Alexa, łącząc się ze wszystkimi popularnymi ekosystemami audio. Obsługuje również HDMI z eARC, przez który podłączony zostaje do telewizora obsługującego wszystkie formaty audio, a także jest zgodny z Dolby Vision 4K pass-thru.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Telewizory i ekrany
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kabel HDMI 2.0 4K Light 3,0m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI Light z oświetleniem LED z...

35 zł Więcej...

Odbiornik Spycat Mini V2

Spycat Mini V2  - mały, tani odbiornik satelitarny HD w...

219 zł Więcej...

SAT Kurier - 3-4/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 3-4/2022

12 zł Więcej...