GONET.TV - test usługi i dekodera

dodano: 2021-03-12 16:02
autor: Anita Kaźmierska | źródło: SAT Kurier 1-2/2021

GONET.TV W listopadzie ub.r. na polski rynek wkroczyła nowa usługa streamingowa GONET.TV. Serwis ten jest już dobrze znany widzom w Czechach i na Słowacji, gdzie od czterech lat działa pod nazwą Lepší.TV. Oferta GONET.TV obejmuje poza telewizją na żywo (100 kanałów) również ponad 25 000 stacji radiowych (w tym wiele w języku polskim). Usługa jest dostępna w formie aplikacji na urządzenia mobilne Android i iOS, Android TV, smart TV, a także w wersji na przeglądarki internetowe. Możliwe jest też nabycie dedykowanego androidowego urządzenia GONET.TV BOX. Redakcja SAT Kuriera otrzymała jeden egzemplarz tego boxa do testów.

goNET.TV


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

Wideoteka daje dostęp do biblioteki VOD podzielonej na wiele sekcji, np. Najlepsze, Najczęściej oglądane, Najnowsze, Polskie, Filmy artystyczne, itd. Można się też tam przełączać pomiędzy kategoriami: Filmy, Seriale, Sport, Wiadomości, Zabawa, Dokumenty, Dla dzieci. Wszystkie te sekcje można dowolnie edytować według własnego gustu – zmieniać kolejność kategorii, dodawać je i usuwać, a nawet filtrować treści, które mają być tam wyświetlane. Przykładowo w kategorii Seriale można zaznaczyć, że mają to być produkcje polskie z lat 2018-2021, z TV Puls.
 
Sekcja Dokumenty w Wideotece

Moje to historia oglądanych programów/treści.

Telewizja online jest rozbudowanym EPG z linią czasową, z którego można przejść do streamingu poszczególnych kanałów, a także rozpocząć nagrywanie, skorzystać z timeshiftu, wyświetlić informacje o audycji czy listę kanałów.

Niezwykle ciekawa jest lista kanałów, ponieważ po najechaniu na daną stację mamy możliwość przejścia do wyemitowanych już przez nią programów, czyli do catch up TV.
 
Telewizja online
Stacje

Jeśli chodzi o telewizję na żywo, przyciskanie na pilocie strzałek prawo/lewo uruchamia timeshift, góra/dół uruchamia EPG z PiP, czyli okienkiem z daną stacją na żywo. Ogólnie podczas poruszania się po EPG, po kilku sekundach od najechania na daną stację włącza się PiP z podglądem na prowadzoną audycję.
 
Streaming FilmBox Premium HD z bannerem informacyjnym

Szukaj pozwala na znalezienie kanałów lub treści po wpisaniu pożądanej frazy.

Radio daje dostęp do ponad 25 000 stacji radiowych, w tym wielu w języku polskim. Przewidziano zaawansowane możliwości filtrowania i przeszukiwania oferty, dodawanie stacji do ulubionych oraz przeglądanie historii. I tu ciekawostka – po włączeniu danej stacji radiowej możemy zdecydować, jak długo ma być ona odtwarzana (np. przez 5 godzin). Po wyjściu z sekcji Radio stacja nadal gra – dopiero trzeba kliknąć na pauzę w górnym pasku menu, aby zatrzymać streaming. W międzyczasie może pojawić się wygaszacz ekranu (jeśli ustawiony), gdzie pokazywane będą informacje o danej stacji radiowej.
 
Radio

Pogodę można konfigurować dla wielu miast w wielu krajach – na liście jest m.in. Kraków.

Odnośnie samego streamingu kanałów telewizyjnych, można ustawić podczas transmisji na żywo głośność, włączyć/wyłączyć napisy, przełączać proporcje obrazu (4:3, 16:9, zoom, w aplikacji mobilnej) lub zmienić jakość wideo (standard, wysoka, Full HD – poza wersją na przeglądarki). Ponadto można cofnąć program do początku, nagrywać, przewijać, pauzować, wznawiać czy wyświetlić opis audycji. Wszystko działa płynnie i bez zacięć, a jakość obrazu jest wystarczająca.

Podsumowanie

Usługa GONET.TV jest w pełni funkcjonalna, czyli zapewnia wysokiej jakości streaming około 100 kanałów telewizyjnych i ponad 25 000 stacji radiowych, w atrakcyjnej cenie, a dodatkowo takie funkcje, jak timeshift, catch up TV, PiP, nagrywanie w chmurze i inne. Podczas testów wszystkie stacje i funkcjonalności działały bez zarzutu.

Jeśli chodzi o interfejs użytkownika, to z początku może on wydawać się mało intuicyjny, ale z biegiem czasu to wrażenie mija, a korzystanie z usługi jest wygodne. Na szczególną pochwałę zasługują szerokie możliwości personalizacji i konfiguracji.

GONET.TV jest w tej chwili chyba jedyną usługą OTT na polskim rynku, która umożliwia tak szeroką personalizację w zakresie proponowanych treści.

Również dekoder, który dostaliśmy do testów, działa szybko i sprawnie. Pilot jest dobrze zaprojektowany i przede wszystkim działa w oparciu o Bluetooth, przez co nie trzeba go kierować dokładnie w stronę dekodera. Wielkimi zaletami jest możliwość sterowania kursorem i pełna klawiatura na spodzie pilota. Dzięki temu można bez problemu korzystać z przeglądarki internetowej czy innych aplikacji, które wymagają wpisywania dużej ilości tekstu. Pilot nie obsługuje wyszukiwania głosowego.

Choć GONET.TV nie oferuje pełnej gamy działających na polskim rynku stacji telewizyjnych, to niska cena (29 zł miesięcznie) zachęca, by skorzystać z usługi chociażby dla catch up TV (nie dla kanałów TVP, Polsat, TVN i TV4) czy możliwości nagrywania. Wabikiem może też być dostęp do nietypowych stacji, takich jak TwojaTV, Red Bull TV, Jazz, NASA TV, Leo TV czy szeregu słowackich, czeskich i innych zagranicznych stacji, w większości w jakości HD.

Co istotne usługa stale się rozwija – niedawno oferta została wzbogacona o kanały EWTN HD, Filmax HD, JAZZ HD, Eurochannel HD, Al Jazeera English HD, Music Box Polska HD, VIVA Russia HD, Ukraina 24 HD i 2x2 TV HD. Jednocześnie cena za usługę nie uległa podniesieniu. Wróży to jasną przyszłość dla GONET.TV, której to operatorowi zależy na dalszej ekspansji i pozyskiwaniu nowych subskrybentów.

PLUSY:
 • atrakcyjna cena
 • duże możliwości personalizacji
 • rozbudowane catch up TV
 • ponad 25 tys. stacji radiowych (w tym wiele w języku polskim)
 • obecność stacji, które na polskim rynku są niedostępne lub trudno dostępne, w tym 3 kanałów erotycznych
 • stabilny streaming
 • dostępność aplikacji na wielu platformach
 • dodatkowe funkcje, takie jak timeshift, PiP, nagrywanie w chmurze, itd.

MINUSY:
 • nieco przestarzały wygląd interfejsu
 • ograniczona liczba polskich kanałów
 • mało kanałów sportowych
 • catch up TV niedostępny dla kanałów TVP, Polsat, TVN i TV4
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Testy
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

799 zł Więcej...

Nagrywarka 4K UHD HyperCap II Duo

Nagrywarka (grabber) i streamer sygnału HDMI w wysokiej jakości, bezpośrednio...

1 890 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX Q

Homatics BOX Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

319 zł Więcej...