Oppo wprowadza nowe urządzenia

dodano: 2020-10-20 00:59
autor: Janusz Sulisz | źródło: OPPO

Oppo TV S1 telewizor 2020 360px.jpg OPPO - globalny producent urządzeń mobilnych, przeprowadziło konferencję produktową, która odbyła się pod hasłem „One More Step”. Podczas wydarzenia zaprezentowano całą gamę nowych urządzeń, w tym bezprzewodowe słuchawki Enco X True Wireless z redukcją szumów, Oppo Watch RX oraz telewizory Oppo TV S1 i Oppo TV R1 series, poszerzające portfolio urządzeń IoT Oppo. Niektóre produkty są dostępne tylko w Chinach, w tym m.in. słuchawki i telewizory.

Oppo TV R1 telewizor 2020 760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Premierą tych produktów Oppo daje znak, że w strategii marki ważne miejsce zajmuje wejście na rynek IoT (Internet of Things – Internetu Rzeczy). Oppo kreuje inteligentne rozwiązania technologiczne, którym towarzyszy ludzkie podejście, uwzględniające korzystanie z wielu połączonych urządzeń, w zróżnicowanych scenariuszach. U podstaw tej filozofii leży dodawanie innowacyjnych funkcji do podstawowych urządzeń takich jak smartfony, telewizory, słuchawki i zegarki. Oppo łączy najnowsze technologie z atrakcyjnym, estetycznym wzornictwem, aby ułatwiać życie i czynić je przyjemniejszym.

Bezprzewodowe słuchawki Oppo Enco X True z redukcją szumów redefiniują brzmienie
Oppo we współpracy z wiodącym dostawcą rozwiązań Hi-Fi – Dynaudio, prezentuje bezprzewodowe, słuchawki Enco X True z redukcją szumów. Słuchawki zostały dostrojone przez Daniela Emontsa, Głównego Specjalistę ds. Akustyki w Dynaudio. Jest on również twórcą kilku nagradzanych głośników Dynaudio. Wspomagane przez ekskluzywny system dżwięku DBEE 3.0 i wyróżniające się innowacyjnym projektem konstrukcji akustycznej, słuchawki Oppo Enco X True mogą odtwarzać bogate, wyraźne brzmienie w jakości Hi-Fi. Dostarczają przy tym zbalansowany, naturalny dźwięk. Ponadto funkcja redukcji szumu działa we wszystkich wariantach i obejmuje podwójną aktywną redukcję szumów ANC, zarządzanie wielopoziomową redukcją szumów oraz naturalną komunikację w trybie transparentnym. Słuchawki wyposażone są również w mikrofon z potrójną redukcją hałasu i funkcję bezprzewodowego ładowania.
 


Oppo przedstawia nowe podstawowe urządzenia IoT
Podczas tego wydarzenia Oppo zaprezentowało dwie serie telewizorów, Oppo TV S1 i Oppo TV R1, dostępne w trzech różnych modelach. 65-calowy telewizor Oppo TV S1 posiada wyświetlacz o rozdzielczości 4K QLED z funkcją Quantum Dot. Ultraszerokie pokrycie gamy kolorów (NTSC 120%) zapewnia czystszą i bardziej żywą grafikę oraz łagodniejsze i bardziej płynne przejście kolorów. Najwyższa częstotliwość odświeżania 120 Hz i zmienna częstotliwość odświeżania (VRR) zapewniają, że transmisje sportowe oraz grafika w grach wideo wygląda jeszcze bardziej płynnie i naturalnie.

W obszarze parametrów akustycznych nowych telewizorów, Oppo także nawiązało współpracę z Dynaudio, aby zapewnić wciągającą, kinową jakość dźwięku. Telewizor Oppo TV S1 wyposażony jest w 18 stereofonicznych głośników przestrzennych o łącznej mocy do 85W, obsługujących 5,1.2 kanałów i Dolby Atmos.

Oppo TV R1 jest dostępny w wersjach 55- i 65-calowych, które wyposażone zostały w 4-rdzeniowy procesor i szybkie Wi-Fi 6, oferując użytkownikom nowe doznania w salonie dzięki funkcji "zawsze włączony".

Dodatkowo, Oppo wprowadziło na rynek swój pierwszy okrągły zegarek Oppo Watch RX oraz zaktualizowany ColorOS Watch 1.5 z nowymi tarczami, trybami sportowymi i różnymi aplikacjami, które jeszcze bardziej poprawią komfort użytkowania. Oppo nawiązało również współpracę z wydawcą gry League of Legends, w efekcie czego wprowadziło w Chinach trzy produkty: Oppo Watch League of Legends Limited Edition, Oppo Watch RX League of Legends Limited Edition oraz Oppo Find X2 League of Legends Esports: Worlds 2020 Edition.

Oppo czyni „One More Step” w kierunku bardziej połączonej przyszłości
Równolegle gdy na całym świecie wprowadzane są technologie: 5G i AI, Oppo przyspiesza w erę IoT, w której dynamicznie rośnie zapotrzebowanie na możliwości interakcji między urządzeniami. Jako wiodąca marka technologiczna na świecie, Oppo od dawna jest czymś więcej niż tylko producentem telefonów; na dłuższą metę przeniosło swoją uwagę na stworzenie nowego ekosystemu Internetu Rzeczy.

W przyszłości Oppo skoncentruje się na trzech kluczowych scenariuszach zastosowań: rozrywki osobistej; sprzętu AGD i wyposażenia wnętrz; oraz sportu i zdrowia; będzie też stopniowo budować swoją linię produktów IoT wokół tych obszarów.  

Oppo po raz pierwszy ogłosiło swoją strategię w zakresie IoT podczas Oppo INNO DAY 2019, kiedy ujawniono skupienie się na kluczowych produktach podstawowych i stworzeniu otwartego ekosystemu Internetu Rzeczy. Obecnie Oppo zaczyna robić „jeszcze jeden krok" w tworzeniu tego ekosystemu poprzez kreowanie zintegrowanych scenariuszy zastosowań, poprawę inteligentnych doświadczeń i współpracę z partnerami. Dążąc do tego, by konsumenci mogli cieszyć się swobodnym życiem w erze inteligentnej komunikacji, Oppo integruje wszechobecną łączność z najnowocześniejszymi technologiami i angażuje więcej partnerów z całego świata w celu współtworzenia nowego, inteligentnego doświadczenia integrującego oprogramowanie i sprzęt.

 
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Telewizory i ekrany
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics Dongle G Google TV

Homatics Dongle G to odtwarzacz multimedialny 4K o kompaktowej konstrukcji...

279 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R Lite 4K

Homatics BOX R Lite to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy...

339 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R 4K

Homatics BOX R to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy Homatics...

339 zł Więcej...