France 3 ofiarą cyberataku

dodano: 2020-07-01 13:04
autor: HP | źródło: France Televisions/Le Figaro/Le Monde

France 3 logo 2018 360px.jpg Francuski, publiczny nadawca France Télévisions padł ofiarą cyberatakuGrupa audiowizualna France Télévisions ogłosiła w piątek 26 czerwca, że padła ofiarą cyberataku. Zaatakowano jedną z jej stron internetowych. Ten atak nie ma wpływu na nadawanie programów na antenie stacji France 3.

France TV televisions France 3 760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Jedna ze stron internetowych France Télévisions została zainfekowana wirusem komputerowym, chociaż nie miało to bezpośredniego wpływu na transmisję France 3.

W oświadczeniu France Télévisions potwierdziło, że emisja France 3 została przeniesiona do siedziby France Télévisions, a zapasowa strona internetowa została już aktywowana.

Atak przypomina bardzo podobny cyberatak z 2015 roku na międzynarodowy kanał TV5 Monde. Wtedy francuska agencja bezpieczeństwa Anssi wysłała specjalny, 13-osobowy zespół do centrali TV5 w celu przeprowadzenia kontroli rootów i oddziałowych systemów informacyjnych kanału TV5 Monde. Straty wyniosły 4,6 mln euro w dodatkowych wydatkach na IT. Poza tym ostatnio pod koniec 2019 r. hakerzy próbowali atakować stację M6, jednak nie było zakłóceń w nadawaniu programów kanału. 

Źródło: lemondeinformatique.fr
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Ataki komputerowe
Informacje
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

DJI Mavic Mini

Mavic Mini waży zaledwie 249 gramów. właśnie jego niska waga...

1 790 zł Więcej...

Odbiornik AX 4KBOX HD60 S2X

AX 4K HD60 - najnowszy odbiornik Ultra HD marki AX....

399 zł Więcej...

Miernik Linbox WS-6944 Combo dla DVB-S/S2/T/T2/C2

Miernik dla pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, DVB-T/T2, DVB-C/C2 w...

479 zł Więcej...