Chiny wyniosły ostatniego satelitę nawigacyjnego Beidou [wideo]

dodano: 2020-06-23 11:32
autor: Janusz Sulisz | źródło: Xinhua News

Beidou satelita nawigacyjny 30 satelita start 360px.jpg We wtorek 23 czerwca Chiny udanie wyniosły ostatniego satelitę chińskiego systemu nawigacji satelitarnej BeiDou (BDS), kończąc wdrożenie własnego globalnego systemu nawigacji. Rakieta Long March 3B bez problemu wystartowała z kosmodromu Xichang w południowo-zachodniej części Chin, w prowincji Syczuan.
 


Beidou satelita nawigacyjny 30 satelita start 2020 760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

Satelita, który był 55. satelitą z serii BeiDou (po chińsku oznacza „wielki wóz”), został wyniesiony o godz. 9:43 rano (czas lokalnego) rakietą nośną Long March 3B z centrum startowego Xichang. Była to 336. misja rakiety Long March - zakończyła się pełnym sukcesem.

Satelita był ostatnim z systemu BDS-3, który zaczął oferować światową podstawową usługę nawigacji w grudniu 2018 r.

BDS jest jednym z czterech globalnych systemów nawigacji satelitarnej na świecie. Pozostałe trzy globalne systemy nawigacji to GPS w Stanach Zjednoczonych, Galileo w Unii Europejskiej i Glonass w Federacji Rosyjskiej.

System BDS-3 składa się z 30 satelitów, w tym 24 satelitów MEO, 3 satelitów IGSO i 3 satelitów GEO.

Te 3 satelity GEO, w tym nowo wyniesiony satelity, mogą znacznie poprawić ogólne wskaźniki techniczne systemu BDS-3. Mowa o charakterystycznych rozwiązaniach dla systemu BDS:- aktywne pozycjonowanie i komunikacja krótkimi wiadomościami.

Możliwości komunikacji krótkimi komunikatami w systemie BDS-3 zostały ulepszone 10 razy. Użytkownicy systemu mogą jednocześnie wysłać wiadomość 1200 chińskich znaków, a także zdjęcia, co jest przydatną funkcją w nagłych wypadkach.

Aktywne pozycjonowanie, wykorzystujące technologię pomiaru radiowego, może zapewnić lokalizacje użytkowników, nie tylko sobie, ale także odpowiednim stronom, które monitorują miejsce pobytu użytkowników, dzięki wspólnym wysiłkom dwóch satelitów GEO.

System BDS zapewnia sygnały nawigacyjne o wielu częstotliwościach i jest w stanie poprawić dokładność usługi dzięki zastosowaniu połączonych sygnałów o wielu częstotliwościach. Po raz pierwszy integruje także funkcje nawigacyjne i komunikacyjne i może świadczyć usługi nawigacji, komunikacji krótkich wiadomości, satelitarnego rozszerzania, międzynarodowych poszukiwań i ratownictwa, a także precyzyjnego pozycjonowania punktu.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Satelity
Informacje
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ ZERO rev.2 HEVC

Vu+ ZERO rev.2 - najnowszy odbiornik Vu+ na Linuksie z...

399 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ DUO 4K SE

Vu+ DUO 4K SE - najnowszy odbiornik Ultra HD 4K...

1 690 zł Więcej...

Antena Fuba DAA 110A grafit

Fuba DAA 110A to profesjonalna, włoska antena offsetowa. Łatwa w...

649 zł Więcej...