Premiery CANAL+ oparte o platformę Atende Software

dodano: 2020-06-09 10:41
autor: Anita Kaźmierska | źródło: Atende Software/satkurier.pl

Premiery CANAL+ Uruchomiona 4 czerwca br. usługa Premiery CANAL+ została oparta o technologię redGalaxy stworzoną i rozwijaną przez Atende Software. Przypomnijmy, że ten nowy serwis z filmami na życzenie działa w modelu TVOD - opłata jest pobierana za wypożyczenie konkretnej produkcji.

Premiery CANAL+


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Serwis Premiery CANAL+ został uruchomiony dzięki zastosowaniu komponentów platformy redGalaxy, które zostały udostępnione w modelu PaaS (platform as a service - platforma jako usługa). Wygląd serwisu został dostosowany do wymogów wizerunkowych CANAL+. Całość treści została zabezpieczona z wykorzystaniem systemów DRM i jest udostępniana przy pomocy redGalaxy CDN, rozproszonego systemu dystrybucji treści.

Wypożyczalnia hitów filmowych od CANAL+ była dotychczas dostępna tylko w usłudze nc+ GO dla abonentów telewizji satelitarnej. Teraz z biblioteki VOD skorzystać może każdy użytkownik Internetu.

Usługa Premiery CANAL+ jest obecnie dostępna w przeglądarce internetowej, ale już wkrótce zaoferowane zostaną aplikacje na urządzenia mobilne iOS oraz Android. W przyszłości dostęp do usługi będzie również możliwy na takich platformach, jak Android TV oraz Tizen OS od Samsunga i webOS od LG.
 

CANAL+ jest czołowym dostawcą treści premium w Polsce. Dlatego cieszy nas fakt, że we wdrożeniu serwisu Premiery CANAL+ byliśmy odpowiedzialni za praktycznie wszystkie aspekty techniczne platformy

– komentuje Przemysław Frasunek, wiceprezes zarządu Atende Software.

Atende Software jest dostawcą technologii OTT w Europie Środkowo-Wschodniej. redGalaxy to kompleksowa platforma technologiczna dla telewizji internetowej, która składa się z modułu zarządzania treściami, systemu dystrybucji treści, transkoderów, systemów zabezpieczania treści, a także aplikacji klienckich dla różnorodnych urządzeń końcowych. redGalaxy jest wykorzystywane przez takich nadawców telewizyjnych i operatorów telefonii komórkowych, jak: TVN Discovery Polska i P4 (operator sieci Play) oraz TV3 Group. Każdego dnia platforma dostarcza treści do milionów użytkowników końcowych.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Platforma CANAL+ (ex nc+)
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Android Di-Way X96 Air 8K

DI-WAY AND-X-96 Air to urządzenie - player 8K UHD, który ...

249 zł Więcej...

DJI Osmo Pocket

1 290 zł Więcej...

Adapter USB-C 8in1 hub wielofunkcyjny

Adapter 8in1 (przejściówka) USB-C do laptopa na HDMI, 2xUSB3.0, SD,...

199 zł Więcej...