Telewizory Samsung Crystal UHD w Polsce

dodano: 2020-05-26 22:03
autor: Janusz Sulisz | źródło: Samsung

Telewizor 2020 samsung crystal uhd TU8500-360px.jpg Telewizory Samsung Crystal UHD w 2020 roku zachęcają do odkrywania filmowego świata na nowo. Rozdzielczość 4K i nowy Dynamiczny Wyświetlacz Krystaliczny zadbają o jeszcze więcej realistycznych kolorów i szczegółów. W ramach tej linii, która trafia właśnie do sklepów, do wyboru są trzy serie - TU8500, TU8000 i TU7100 - a każda z nich prezentuje się równie efektownie.

Telewizor samsung lifestyle crystal uhd TU8000 760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

Rozdzielczość 4K, Procesor Crystal UHD oraz technologia HDR to cechy wspólne dla całej serii.
Nowością jest Dynamiczny Wyświetlacz Krystaliczny, który zapewnia żywe i lepiej odwzorowane kolory oraz podkreśla nawet subtelne różnice w odcieniach. Jest dostępny w modelu TU8500. Z kolei Wyświetlacz Krystaliczny zastosowano w telewizorach TU8000 i TU7100.

Po raz pierwszy modele z Crystal UHD TU8500 i TU8000 otrzymały Tryb Ambient, który do tej pory zarezerwowany był dla telewizorów QLED. Dzięki niemu duży ekran będzie przyciągał spojrzenia nie tylko podczas oglądania, a czarne lustro ekranu stanie się przeszłością.
Smart TV w najlepszym wydaniu: łatwa obsługa, biblioteka pełna aplikacji i jeszcze lepsza współpraca ze smartfonem.

Game Enhancer wprowadza szereg udogodnień dla graczy: automatyczny Tryb Gry, niski Input lag oraz Game Motion Plus. 

Tegoroczne telewizory Samsung UHD zyskały nie tylko nową nazwę – Crystal UHD – ale także szereg technologii i funkcji, które znacząco wpływają na wrażenia widzów. Linia ta obejmuje trzy serie TU8500, TU8000 i TU7100, które dostępne są w rozmiarach od 43 do 82 cali[1]. 
 
Samsung TU8000


Crystal UHD: bogactwo kolorów 

Telewizory z tej serii zostały wyposażone w nowy Procesor Crystal 4K, który pozwoli odkryć wszystkie odcienie kolorów w rozdzielczości 4K. Duża moc obliczeniowa zapewnia m.in. efektywne Skalowanie do 4K[2] – każda scena z różnych źródeł jest analizowana i automatycznie poprawiana, aby zapewnić jak najlepsze wrażenia. 

W najwyższym modelu z tej serii – TU8500 – Samsung po raz pierwszy zastosował Dynamiczny Wyświetlacz Krystaliczny, który odpowiada m.in. za lepsze odwzorowanie kolorów. Widzowie będą mogli cieszyć się naturalnym obrazem z ponad miliardem odcieni, który jednocześnie będzie pełen szczegółów. W praktyce kolor murawy zobaczą tak, jakby byli na stadionie. Z kolei zastosowany w modelach TU8000 i TU7100 Wyświetlacz Krystaliczny zapewnia m.in. szersze spektrum barw oraz optymalizuje temperaturę kolorów, aby zapewnić jeszcze bardziej realistyczne wrażenia. 

Nowością, zastosowaną w telewizorze TU8500 jest technologia podświetlania Dual LED, która zapewnia jeszcze wyraźniejszy kontrast i głębsze kolory, dopasowując temperaturę koloru podświetlenia do oglądanej treści. Poprawia to nie tylko gradację kolorów, poziom kontrastu, ale także kąty widzenia, co znacznie podnosi komfort i wrażenia z oglądania. 

Design premium, bo liczy się każdy szczegół 

Telewizory Crystal UHD pozwolą czerpać więcej przyjemności z oglądania i to nie tylko za sprawą wysokiej jakości obrazu. Nowy Trójstronnie Bezramkowy Design sprawi, że nic nie będzie odciągało uwagi widzów od treści – po prostu będą oglądać film, a nie telewizor. 

A kiedy domowy seans dobiegnie końca, telewizor nadal będzie przyciągał spojrzenia, tym razem jednak za sprawą Trybu Ambient. Rozwiązanie dostępne do tej pory jedynie w serii QLED, w tym roku będzie zachwycać także użytkowników modeli Crystal UHD[3]. Tryb Ambient na nowo zdefiniował rolę telewizora we wnętrzu, który także wyłączony staje się jego ozdobą. Widzowie, którzy akurat nie oglądają filmów, będą mogli podziwiać dekoracyjne motywy, własne zdjęcia czy na bieżąco śledzić najnowsze informacje. 

Telewizory Crystal UHD zostały także wyposażone w System Maskowania Kabli[4], który pozwoli uporządkować przewody i da większa swobodę w aranżacji wnętrza. 

Smart TV w najlepszym wydaniu   

Wszystkie modele Crystal UHD to telewizory Smart TV. Dla widzów oznacza to swobodę i uniezależnienie od telewizyjnej ramówki. Samsung Smart TV daje dostęp do bogatej biblioteki aplikacji filmowych i muzycznych, takich jak Rakuten, Netflix, Apple TV czy Apple Music. 

W tym roku Samsung zaproponował także szereg nowych funkcji, które ułatwiają współpracę na linii telewizor – smartfon. Na przykład, aby uzyskać lustrzaną kopię swojego urządzenia mobilnego wystarczy skorzystać z funkcji Dotknij i wyświetl[5] i po prostu dotknąć smartfonem obudowy telewizora. Teraz, za sprawą funkcji MultiView w telewizorze TU8500 widzowie będą mogli podzielić ekran telewizora na dwie części i jednocześnie oglądać film oraz korzystać ze smartfona. Ciekawą opcją jest także funkcja Wizualizacji muzyki w modelach TU8500 i TU800, która do rodzaju i nastroju muzyki odtwarzanej ze smartfona zaproponuje efektowne wizualizacje. 
 
Samsung TU7000


Pełna kontrola, więcej wrażeń 

W nowej serii telewizorów Crystal UHD nie mogło zabraknąć funkcji i technologii specjalnie dla graczy. Znajdą tu oni m.in. Automatyczny Tryb Gry, niski Input lag oraz system Game Motion Plus[6]. Wszystko to razem nie tylko daje realistyczne wrażenia, ale także pozwala przejąć pełną kontrolę nad rozgrywką. 

Z myślą o graczach, którzy stale chcą doskonalić swoje umiejętności Samsung wprowadził funkcję Multi-View, która dostępna jest w modelu TU8500. Dzięki niej, podczas gry na ekranie można będzie wyświetlić dodatkowe okno np. z filmem instruktażowym z YouTube.

 
[1] Dostępne wielkości ekranu mogą się różnić w zależności od modelu.

[2] Obraz na ekranie zależy od jakości materiału przesyłanego do telewizora.

[3] Tryb Ambient dostępny w modelach TU8500 i TU8000.

[4] Nie dotyczy modelu o przekątnej 43 cale.

[5] Funkcja Dotknij i Wyświetl może nie być niedostępna w modelu TU7100 w momencie zakupu urządzenia

[6] Dla modeli TU8000 i TU8500.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii 8K + 4K
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics BOX Q

Homatics BOX Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

319 zł Więcej...

SAT Kurier - 1-2/2023 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 1-2/2023

12 zł Więcej...

SAT Kurier - 5-7/2023 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 5-7/2023

12 zł Więcej...