Monitory LG z serii „Ultra” na CES 2020

dodano: 2019-12-20 05:47
autor: Jerzy Kruczek | źródło: LG

LG UltraGear gaming monitor 2020 360px.jpg Podczas targów CES® 2020 firma LG Electronics zaprezentuje nową generację monitorów Ultra, które ze względu na znakomite wzornictwo oraz ogromną wydajność znacznie podwyższają komfort użytkowania. Dzięki czołowym innowacjom, monitory Premium z przygotowanych na rok 2020 serii UltraFine™, UltraGear™ i UltraWide™ zostały uhonorowane nagrodą CES Innovation Award.

LG UltraGear gaming monitor 2020 760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

Monitor 2020 LG UltraFine Ergo

Zdobywca nagrody 2020 CES Innovation Award, 32-calowy monitor UltraFine „Ergo” 4K UHD (model 32UN880) wyróżnia się ergonomią i uniwersalnością, Unikalna koncepcja LG Ergo, łącząca trzy główne elementy: wierne odwzorowanie obrazu, ergonomiczną konstrukcję oraz interfejs USB-C One Cable. Pozwoliło to na opracowanie monitora, który zapewnia niezrównaną jakość obrazu oraz najwyższy komfort użytkownika, a także poprawia estetykę na biurku, w domu i w pracy. Monitor UltraFine 4K UHD Ergo charakteryzuje się wspaniałą jakością obrazu, z której jest znana seria UltraFine, i dzięki wysokiej rozdzielczości, doskonałemu odwzorowaniu detali oraz wiernemu oddawaniu barw, z nadmiarem zaspokaja potrzeby większości profesjonalistów.

Monitor LG Ergo zaprojektowano z myślą o profesjonalistach oraz wszystkich innych użytkownikach, którzy spędzają wiele czasu za biurkiem. Zaawansowana technicznie podstawa z regulowanym ramieniem zapewnia wyjątkową ergonomię, ponieważ szeroki zakres regulacji położenia ekranu pozwala na idealne dostosowanie stanowiska pracy do indywidualnych potrzeb. Podstawa LG Ergo umożliwia ustawienie monitora blisko ściany lub przybliżenie go do użytkownika. Ponadto, pozwala na regulowanie wysokości, od poziomu blatu do poziomu oczu. Ekran można nawet obracać w poziomie o ponad 180 stopni, tak aby wygodnie pokazać informacje współpracownikom. Dzięki podstawie Ergo, monitor można ustawić na idealnej wysokości, w optymalnej odległości i pod najlepszym kątem, zapewniając w ten sposób znacznie wyższy poziom komfortu i ergonomii użytkowania.

Dzięki rozwiązaniu USB-C One Cable, korzystając z jednego, wygodnego kabla można przesyłać obraz 4K, dane z dużą prędkością, a także zasilać laptop. LG Ergo zastępuje też konwencjonalną podstawę z uchwytem mocowanym do blatu, przez co można uzyskać więcej miejsca na biurku, podczas gdy system mocowania One Click umożliwia szybkie i łatwe zainstalowanie monitora.
 Monitory gamingowe 2020 LG UltraGear

Nowe monitory UltraGear (modele 27GN950, 34GN850 i 38GN950) wyróżniają się oszałamiającą prędkością oraz jakością wyświetlania obrazu, dzięki czemu umacniają renomę linii gamingowych monitorów firmy LG. Ze względu na panel IPS o czasie reakcji GTG (szarość do szarości) 1 ms, zaprezentowany przez LG wcześniej w tym roku, monitory gamingowe LG ustanawiają nowy standard szybkości odwzorowania ruchu oraz jakości wrażeń wzrokowych.

Nagrodę CES Innovation Award otrzymał 27-calowy monitor UltraGear 4K UHD (model 27GN950), wyposażony w panel Nano IPS o czasie reakcji 1 ms i częstotliwości odświeżania 144 Hz, którą można podkręcić do 160 Hz. Monitor ten jest też przystosowany do kalibracji sprzętowej, pozwalającej na uzyskanie najwyższej precyzji odwzorowania kolorów, a tym samym na pełne wykorzystanie możliwości matrycy IPS firmy LG.

Dzięki technologii VESA DSC (Display Stream Compression) pojedynczy kabel DisplayPort pozwala na praktycznie bezstratne przesyłanie obrazu 4K UHD1. Oprócz obsługiwania wysokiej rozdzielczości gwarantującej bogactwo detali, technologia VESA DSC umożliwia przesyłanie obrazu HDR i jest kompatybilna z technologią NVIDIA G-SYNC®, co pozwala na regulowanie częstotliwości odświeżania oraz adaptacyjną synchronizację.
Monitory UltraGear 34GN850 i 38GN950 zaprojektowano z myślą o zintensyfikowaniu fascynujących doznań gracza, dlatego zastosowano w nich duże matryce IPS o czasie reakcji 1 ms i częstotliwości odświeżania 160 Hz2. Ponadto, monitory 27GN950 i 38GN950 posiadają certyfikat VESA DisplayHDR™ 600 a monitor 34GN850 jest zgodny ze standardem VESA DisplayHDR 400, co gwarantuje najwyższy realizm video. Oba monitory są wyposażone w udoskonaloną podstawę, która ma estetyczny wygląd oraz jest wytrzymalsza i stabilniejsza.

Monitor 2020 LG UltraWide

Projektując 38-calowy monitor Curved UltraWide QHD+ (model 38WN95C) firma LG wykorzystała swoje wieloletnie doświadczenie w dziedzinie zaawansowanych wyświetlaczy, dzięki któremu zajmuje czołową pozycję na rynku monitorów panoramicznych. Monitor z zakrzywionym ekranem o rozdzielczości 3840 x 1600 także został uhonorowany nagrodą CES Innovation Award. Jest wyposażony w matrycę Nano IPS o czasie reakcji 1 ms i częstotliwości odświeżania 144 Hz, a ponadto uzyskał certyfikat kompatybilności z technologią NVIDIA G-SYNC.

Monitor ten jest znakomitym elementem wyposażenia każdej stacji roboczej i umożliwia korzystanie z interfejsu Thunderbolt™ 3. Powierzchnia najnowszego monitora UltraWide firmy LG jest trzykrotnie większa od monitora 16:9 Full HD (1920 x 1080), co pozwala na efektywne wykonywanie różnorodnych prac, np. jednoczesne pisanie kodu oraz edytowanie i przeglądanie treści. Ponadto, zastosowana w monitorze matryca Nano IPS zapewnia 98-procentowe pokrycie przestrzeni barwowej DCI P3, co przekłada się na niezwykle realistyczny i naturalny wygląd obrazu. Ogromny wyświetlacz o przekątnej 38 cali doskonale nadaje się do wyświetlania obrazu HDR, czego potwierdzeniem jest certyfikat zgodności ze standardem VESA DisplayHDR 600.

- Nasza linia monitorów na rok 2020 z nadmiarem spełnia oczekiwania dotyczące profesjonalnego poziomu parametrów technicznych, a także jakości i prędkości wyświetlania obrazu. Dzięki podstawie o unikalnych możliwościach regulacji, monitor LG Ergo zapewnia użytkownikom zupełnie nowy poziom komfortu i dobrego samopoczucia podczas pracy, natomiast 27-calowy model UltraGear 4K gwarantuje doskonałą jakość obrazu przekładającą się na niesamowitą satysfakcję z gier, podczas gdy 38-calowy monitor UltraWide kontynuuje tradycje firmy LG w dziedzinie znakomitych wyświetlaczy o formacie 21:9

- powiedział Jang Ik-hwan, szef pionu biznesowego IT firmy LG.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii 4k + 8K
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik DVB-T/T2/C Edision Nano T265+ HEVC (hotelowy)

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki EDISION dla Naziemnej Telewizji...

119 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2 HEVC DI-WAY 2020 Mini

Mini odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki DI-WAY z trybem hotelowym...

99 zł Więcej...

Miernik Satlink ST-6986 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem i testerem optycznym

Miernik Satlink ST-6986 do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, naziemnych...

1 630 zł Więcej...