Przyszłość technologii przetwarzania obrazu z 8K + 5G

dodano: 2019-11-14 13:52
autor: Janusz Sulisz | źródło: Sharp

Sharp 8K + 5G ekosystem IFA 2019 Sharp, jeden z czołowych światowych producentów rozwiązań technologicznych, wciela w życie własną wizję przyszłości ekosystemu technologii 8K+5G, wytyczając nowe kierunki rozwoju dla kolejnych generacji innowacyjnych technologii przetwarzania obrazu. Podczas targów IFA 2019 Sharp zaprezentował nowe produkty, w tym kamery, komputery, ekrany i nowe telefony komórkowe w technologii 8K, w których unaocznia się zintegrowane podejście marki.

Sharp 8K + 5G ekosystem IFA 2019


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Uważa się, że rozdzielczość 8K to standard Ultra HD dla urządzeń nowej generacji.
33 mln pikseli sprawiają, że nowa technologia gwarantuje 4-krotnie lepszą rozdzielczość niż obecny standard 4K i 16-krotnie przewyższa jakość technologii Full HD. Wyjątkowa rozdzielczość pozwala wyświetlać uderzająco ostry i wyraźny obraz z zachowaniem niezwykłej głębi. W rezultacie obrazy są jak żywe i oddają każdy detal.

W 2017 r. Sharp jako pierwszy producent na rynku europejskim zaprezentował telewizor 8K.
Była to odpowiedź spółki na rosnące zapotrzebowanie klientów na urządzenia, które produkują obraz jeszcze ostrzejszy i bliższy rzeczywistości. Dzięki postępującym pracom nad rozwojem ekosystemu technologii 8K+5G Sharp czyni kolejny krok do stworzenia technologii obrazu 8K, biorąc pod uwagę cały łańcuch – od tworzenia treści, poprzez przetwarzanie obrazu i przesyłanie danych, aż po wyświetlanie obrazu na telewizorach i ekranach 8K. Aby ekosystem 8K+5G mógł powstać, Sharp aktywnie współpracuje z partnerami, łącząc siły i doświadczenie oraz wspierając dalszy rozwój i dystrybucję technologii 8K na rynku.

Podczas IFA 2019 Sharp przedstawił serię prototypów, które są ucieleśnieniem wizji spółki w obszarze technologii 8K.
Kamery 8K Sharp odgrywają kluczową rolę w procesie tworzenia treści. Obok profesjonalnej kamery 8K 8C-B60A wyposażonej w czujnik obrazu Super 35 mm CMOS, Sharp zaprezentował także najmniejszą kamerę wideo 8K MFT na świecie, która powinna pojawić się na rynku w 2020 r. Oznacza to, że już wkrótce dzięki staraniom Sharp, z możliwości nagrywania treści w technologii 8K skorzystają zwykli użytkownicy.

W 2018 r. Sharp wziął pod swoje skrzydła producenta laptopów Dynabook, a pierwsze efekty tego połączenia można było zaobserwować już podczas IFA 2019: Prototyp przenośnego komputera 8K, którego rynkową premierę zaplanowano na wiosnę 2020 r., umożliwia edycję obrazów i filmów w technologii 8K.

W obszarze transmisji danych kluczową rolę odgrywa nowy standard telekomunikacyjny 5G.
Niezwykła szybkość transmisji danych i pojemność gwarantowana przez technologię 5G umożliwia przesyłanie i wykorzystanie dużych plików graficznych i wideo w standardzie 8K. W czerwcu 2019 r. Sharp po raz pierwszy w Europie zademonstrował wąskiej publiczności możliwości swojego ekosystemu. We współpracy z partnerami z branży telekomunikacyjnej i telewizyjnej Sharp wyświetlił na żywo transmisję największego francuskiego turnieju tenisowego w rozdzielczości 8K, korzystając z technologii 5G.

- W Japonii technologia 5G jest już standardem, jednak na wprowadzenie jej na szeroką skalę w Europie musimy jeszcze chwilę poczekać. Dzięki kompleksowemu rozwiązaniu Sharp stanie się liderem technologicznej rewolucji i wraz z wieloma dostawcami usług będzie dostarczać treści tworzone w rozdzielczości 8K - mówi Kai Thielen, dyrektor ds. marketingu w Europie.


Większa rozdzielczość otwiera nowe możliwości nie tylko dla firm dostarczających rozwiązania dla klienta końcowego, lecz także stwarza niespotykane dotąd szanse w obszarze bezpieczeństwa, medycyny czy przemysłu.

- Odkąd w 2011 r. jako pierwsi na świecie wprowadziliśmy na rynek ekrany 8K, nieprzerwanie angażujemy się w tworzenie produktów w technologii 8K w sektorze B2C. Dzięki zaawansowanym rozwiązaniom w obszarze technologii komunikacji i przetwarzania obrazu możemy dziś tworzyć nową wartość dodaną także w sektorze B2B - wyjaśnia Kazuhiro Kitamura, prezes Global TV Systems BU i szef działań na obszarze Europy.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii 5G
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena sat kempingowa 60 cm ze statywem

stalowa antena 60 cm przenośna ze statywem

199 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.1 8K Hollex UHD 3,0m

Najnowszy kabel HDMI marki Hollex o długości 3,0m w wersji...

89 zł Więcej...

Odbiornik Spycat Mini V2

Spycat Mini V2  - mały, tani odbiornik satelitarny HD w...

299 zł Więcej...