Pirat proponował dostęp do 2,5 tys. kanałów TV

dodano: 2019-09-07 13:19
autor: RO | źródło: mediananny.com

Mariupol Ukraina W Mariupolu, ukraińskim mieście oddalonym o 40 kilometrów od granicy z Rosją, cyberpolicja powstrzymała nielegalne świadczenie usług do treści. 38-letni mieszkaniec miasta proponował swoim użytkownikom dostęp do około 2,5 tys. kanałów i 5 tys. filmów. Oczywiście za miesięczną opłatą.

Cyberpolicja Ukraina


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Wśród dostępnych treści znalazły się filmy o organizacjach terrorystycznych i separatystycznych, działających w rejonach obwodu donieckiego i ługańskiego (tzw. terytoria ORDLO). Piracka usługa miała ponad 5 tys. widzów.

Abonenci otrzymywali dostęp do treści najpierw w trybie testowym na 24 godziny, a następnie kontaktowali się z administratorem portalu w celu dokonania płatności z góry. W dalszej kolejności przestępca wysyłał instrukcje wnoszenia opłat w systemie elektronicznym.

W wyniku przeszukania mieszkania przestępcy zajęto jednostkę systemową z oprogramowaniem i panel administracyjny portalu, pamięć flash z danymi i dwa notesy z zapisami. Sprzęt został poddany ekspertyzom - obliczana jest kwota poniesionych strat.

Wszczęto postępowanie karne przeciwko mężczyźnie. Grozi mu do dwóch lat więzienia.

Źródło: mediananny.com
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Cyberprzestępczość
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Konwerter Single Fuba DEK 117 LTE

Markowy pojedynczy konwerter Fuba DEK 117 o wsp. szumów 0,1dB...

65 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

649 zł Więcej...

Zestaw nc+ telewizja na kartę: ITI 2850ST + pakiet Start+1m

Zestaw nc+ telewizja na kartę: odbiornik combo ADB2850ST + karta...

129 zł Więcej...