Pirat proponował dostęp do 2,5 tys. kanałów TV

dodano: 2019-09-07 13:19
autor: RO | źródło: mediananny.com

Mariupol Ukraina W Mariupolu, ukraińskim mieście oddalonym o 40 kilometrów od granicy z Rosją, cyberpolicja powstrzymała nielegalne świadczenie usług do treści. 38-letni mieszkaniec miasta proponował swoim użytkownikom dostęp do około 2,5 tys. kanałów i 5 tys. filmów. Oczywiście za miesięczną opłatą.

Cyberpolicja Ukraina


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Wśród dostępnych treści znalazły się filmy o organizacjach terrorystycznych i separatystycznych, działających w rejonach obwodu donieckiego i ługańskiego (tzw. terytoria ORDLO). Piracka usługa miała ponad 5 tys. widzów.

Abonenci otrzymywali dostęp do treści najpierw w trybie testowym na 24 godziny, a następnie kontaktowali się z administratorem portalu w celu dokonania płatności z góry. W dalszej kolejności przestępca wysyłał instrukcje wnoszenia opłat w systemie elektronicznym.

W wyniku przeszukania mieszkania przestępcy zajęto jednostkę systemową z oprogramowaniem i panel administracyjny portalu, pamięć flash z danymi i dwa notesy z zapisami. Sprzęt został poddany ekspertyzom - obliczana jest kwota poniesionych strat.

Wszczęto postępowanie karne przeciwko mężczyźnie. Grozi mu do dwóch lat więzienia.

Źródło: mediananny.com
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Cyberprzestępczość
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

DJI Osmo Pocket

1 450 zł Więcej...

Nakładka dachówka - ceglasta

Nakładka uszczelniająca poszycie dachu przy maszcie.

85 zł Więcej...

DJI Mavic Air 2 Fly More Combo

Mavic Air 2 to następca lubianego Mavic Air z poprawioną...

5 190 zł Więcej...