IFA: Rynek składanych smartfonów rozwinie się szybko

dodano: 2019-09-04 23:24 | aktualizacja: 2019-09-06 14:49
autor: Justyna Sulisz | źródło: IFA

Samsung Galaxy Fold W opinii obserwatorów rynek składanych smartfonów rozwinie się dość szybko w kierunku głównego trendu w elektronice użytkowej. Jak wynika z badań, co trzeci konsument w Niemczech (35 proc.) może sobie wyobrazić korzystanie z takiego smartfona. Ostatnio Samsung i Huawei rozpoczęły wyścig o wprowadzenie takiego smartfona, ale oba szybko wycofały się z powodu problemów na poziomie produkcji.

Samsung Fold skladany smartfon.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Samsung zaprezentuje swój smartfon Galaxy Fold na targach IFA 2019 w Berlinie, który trafi na rynek europejski we wrześniu.
Huawei mógłby również skorzystać z okazji, aby zaprezentować swojego Mate X na berlińskich targach.

W przypadku Samsunga składane smartfony niekoniecznie będzie na pierwszym planie. Główny temat na targach IFA dotyczący smartfonów, ma jednak dotyczyć nowego standardu mobilnego 5G. Tu rozegra się gra o dużo większy rynek 5G.

Według badań przeprowadzonych przez Bitkom i Deloitte ponad połowa (58 proc.) respondentów dostrzega przewagę polegającą na tym, że składane smartfony po złożeniu wymagają mniej miejsca. Aż 50 proc. badanych uważa, że większy ekran jest bardziej interesujący, a 18 proc. spodziewa się większych możliwości niż standardowe smartfony.

Składane smartfony tanie nie będą - prawdopodobnie spodziewać się można wysokich cen do 2300 euro, ale początkowo nie będą skierowane dla rynku masowego.

 
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Smartfony
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik AB CryptoBox 700HD

AB CryptoBox 700HD to tani satelitarny dekoder HD oparty na...

235 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SF8008 Twin UHD 4K S2X

Octagon SF8008 Twin UHD 4K S2X - odbiornik UHD 4K...

519 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC Multistream

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 179 zł Więcej...