Projektor LG Cinebeam 4K we wrześniu w Europie

dodano: 2019-08-28 13:32
autor: Jakub Sulisz | źródło: LG Electronics

LG Electronics CineBeam Laser 4K Już we wrześniu na europejskim rynku pojawią się projektory umożliwiające wyświetlanie obrazu o zadziwiającej ostrości i bardzo dużej przekątnej: pierwszy projektor LG o ultrakrótkiej ogniskowej (UST) 4K UHD CineBeam Laser (model HU85L) oraz projektor LG 4K UHD CineBeam LED (model HU70L). Nowe projektory z linii CineBeam 4K UHD firmy LG Electronics, które zostaną pokazane po raz pierwszy w Europie podczas targów IFA 2019, opracowano w odpowiedzi na rosnący popyt na uniwersalne, inteligentne urządzenia do kina domowego.

LG Electronics CineBeam Laser 4K


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Nowe rozwiązania techniczne
Dzięki innowacyjnym technologiom, laserowej bez koła barwnego (Wheel-less Laser) oraz LED, oba projektory 4K UHD zapewniają znakomitą jakość obrazu o niezwykle wiernie odwzorowanych kolorach. Nowe rozwiązania techniczne pozwalają na uzyskanie wyraźniejszego obrazu niż w przypadku tradycyjnych projektorów DLP z kołem barwnym i praktycznie zapobiegają powstawaniu artefaktów, takich jak efekt tęczy, clouding (nierównomierność natężenia światła), czy zniekształcenia kolorów.

120 cali wyświetlane spod samej ściany
Wyróżniony licznymi nagrodami, takimi jak 2019 CES Innovation Award, Red Dot Design Award i iF Design Award, projektor HU85L jest wyposażony w trójkanałowy system laserowy, z oddzielnymi laserami czerwonym i niebieskim oraz źródłem światła zielonego opartym na stosowanej wyłącznie przez LG technologii laserowej bez koła barwnego oraz LED i innym elemencie wytwarzającym światło niebieskie. Ta wyjątkowa konfiguracja przekłada się na zdumiewającą wierność kolorów o palecie pokrywającej 97 procent przestrzeni barw DCI-P3 oraz możliwość 12-bitowego przetwarzania kolorów, a w rezultacie pozwala na wyświetlanie żywego obrazu o niewiarygodnie wyraźnych detalach i jasności nawet 2700 lumenów ANSI. Dzięki technologii UST projektor LG HU85L może wyświetlać obraz o przekątnej 90-cali z odległości zaledwie 5,6 cm, natomiast w celu uzyskania 120-calowego obrazu musi być oddalony od ekranu o tylko 18 cm.
 

Imponujące wrażenia w kompaktowym rozmiarze
Kompaktowy projektor HU70L jest źródłem imponujących wrażeń w domowym kinie, ponieważ umożliwia wyświetlanie obrazu o przekątnej 140 cali, jasności 1500 lumenów ANSI i palecie kolorów pokrywającej 92 procent przestrzeni DCI-P3. W projektorze zastosowano cztery diody LED: trzy emitujące światło czerwone, zielone i niebieskie oraz dodatkową diodę LED, która zwiększa jasność obrazu, podwyższa kontrast oraz pozwala na uzyskanie żywszych barw z większą liczbą odcieni (w porównaniu do konwencjonalnych projektorów LED) poprzez dynamiczne regulowanie poziomu zieleni.

Nowe standardy w dziedzinie nowoczesnych projektorów
Dzięki obsłudze formatu HDR10 nowe projektory LG zafascynują widzów realistycznym obrazem o głębszej czerni i jaśniejszych kolorach. Ponadto, technologia TruMotion umożliwia płynne i naturalne odwzorowanie ruchu, a tym samym dodatkowo zwiększa realizm obrazu. Co więcej, dzięki opracowanej przez LG 6-etapowej funkcji skalowania obrazu, podczas wyświetlania treści Full HD można uzyskać wyjątkowo ostry obraz zbliżony do jakości 4K. Oba projektory CineBeam są przystosowane do wyświetlania różnorodnych treści przesyłanych strumieniowo oraz są wyposażone w złącza USB, HDMI, Ethernet, a także w funkcję bezprzewodowego wyświetlania treści z urządzeń mobilnych (z systemami Android oraz iOS). Dzięki cieszącemu się uznaniem systemowi LG webOS 4.5, użytkownicy mają zapewniony bezpośredni dostęp do popularnych aplikacji streamingowych, takich jak Netflix, Amazon, YouTube, itp., i mogą je obsługiwać w intuicyjny sposób przy użyciu pilota Magic Remote z podświetlanymi przyciskami, które są dobrze widoczne nawet w najciemniejszym pomieszczeniu.
 

- Nasze nowe projektowy 4K są tak uniwersalne, że znakomicie sprawdzają się zarówno w domu, jak i w biurze. Dzięki innowacjom zapewniającym zupełnie nowy poziom jakości obrazu oraz wygody użytkowania, firma LG ustanawia nowy standard w dziedzinie nowoczesnych projektorów - Jang Ik-hwan, szef pionu biznesowego IT firmy LG

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Projektory
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik Satlink ST-5150 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem

Miernik Satlink ST-5150 do pomiarów zarówno cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2,...

690 zł Więcej...

SAT Kurier - 9-10/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 9-10/2022

12 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO rev.2 HEVC

Vu+ ZERO rev.2 - najnowszy odbiornik Vu+ na Linuksie z...

429 zł Więcej...