Huawei z systemem Harmony OS typu open source [wideo]

dodano: 2019-08-12 14:48 | aktualizacja: 2019-08-12 15:02
autor: Jan Borejko | źródło: Huawei/broadbandtvnews.com

Harmony OS Huawei 360px.jpg Firma Huawei zaprezentowała własny system operacyjny o nazwie Harmony OS i pokazał pierwsze telewizory Honor z tym systemem. Harmony OS jest rozwijany od kilku lat. Wydaje się, że po potencjalnych problemach z dostępem do systemu operacyjnego Android firmy Google Huawei wzmógł starania o wprowadzenie własnego systemu operacyjnego.

Harmony OS Huawei 760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Firma Huawei pokaże Harmony OS na Honor Vision TV, ale na razie Android pozostaje preferowanym mobilnym systemem operacyjnym dla smartfonów i tabletów Huawei.

Harmony został zaprojektowany do pracy na urządzeniach z tabletów, telefonów, smartwatche, samochodów i innych urządzeń, w tym inteligentnych telewizorów.

Huawei nie chce rezygnować z Androida, bo chce nadal współpracować ze swoimi amerykańskimi partnerami. Przejście na Harmony OS nastąpiłoby tylko wtedy, gdyby Huawei zabroniono korzystania z Androida - tak twierdzi Richard Yu, CEO Huawei Business Group.


Huawei ogłosił swoje pierwsze urządzenia zasilane Harmony OS: parę inteligentnych telewizorów o nazwie Honor Vision i Honor Vision Pro, które będą dostępne w sprzedaży w Chinach w przyszłym tygodniu.

Telewizory zawierają mikroukład Honghu 818 Huawei, 8-rdzeniowy procesor, który będzie przetwarzał obrazy widoczne na ekranie. Będą również zawierać 55-calowy wyświetlacz 4K i mogą być używane jako centrum inteligentnego domu, zgodnie z Gadgets360. Ekrany będą mogły przekazywać widzom informacje o pogodzie, mogą śledzić paczki i mogą być kontrolowane za pomocą smartfona.

Kiedy telewizory trafią do sprzedaży 15 sierpnia, Honor Vision będzie kosztować 3799  juanów (około 500 euro), natomiast Honor Vision Pro będzie sprzedawany w sprzedaży za 4799 juanów (około 620 euro).

 

Źródło: broadbandtvnews.com
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Telekomunikacja
Informacje
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Usługa CANAL+ BOX 4K Ultra HD

Najnowszy dekoder CANAL+ BOX 4K (model HY4001) w nowej cenie...

199 zł Więcej...

Miernik Linbox WS-6944 PRO dla DVB-S/S2/T/T2/C2

Miernik dla pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, DVB-T/T2, DVB-C/C2 w...

489 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ DUO 4K SE

Vu+ DUO 4K SE - najnowszy odbiornik Ultra HD 4K...

1 699 zł Więcej...