Stadion Legii Warszawa ze strefami 5G

dodano: 2019-07-17 13:46
autor: Anita Kaźmierska | źródło: Play/Legia Warszawa

Play Legia Ericsson Fot. Jacek Prondzynski / legia.com Ericsson, Play i Legia Warszawa podpisały list intencyjny, na mocy którego stadion Legii stanie się jednym z najlepiej wyposażonych w infrastrukturę sieciową obiektów w Europie, a klienci Play będą mogli korzystać ze specjalnych stref z technologią 5G.

Play Legia Warszawa Ericsson


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
P4, operator sieci komórkowej Play, podpisał list intencyjny z dostawcą infrastruktury telekomunikacyjnej Ericsson oraz klubem piłkarskim Legia Warszawa dotyczący budowy sieci 5G na Stadionie Miejskim im. Marszałka Józefa Piłsudskiego.

Stadion Legii Warszawa to kolejne miejsce, w którym Play umożliwi swoim abonentom korzystanie z sieci komórkowej najnowszej generacji. Na koniec czerwca br. operator komórkowy ogłosił, że w najbliższych tygodniach ruszają również testy konsumenckie sieci 5G w Toruniu.

Po zakończeniu projektu, Legia będzie dysponowała jednym z najnowocześniejszych stadionów w Europie, na którym będzie możliwa transmisja danych dzięki wykorzystaniu najwyższych standardów technologicznych. Na terenie całego obiektu Ericsson i Play zainstalują infrastrukturę obsługującą sieci 3G i 4G, a abonenci Play w specjalnych strefach będą mogli korzystać z technologii 5G. Legia, dzięki rozwojowi swojej aplikacji i innym usługom cyfrowym, przedstawi kibicom nowe, ekskluzywne treści na urządzenia mobilne.
 

To dla nas ważne, że wraz z naszym partnerem technologicznym, firmą Ericsson, będziemy w stanie zapewnić dostęp do korzyści wynikających z technologii 5G wszystkim uczestnikom biorącym udział w wydarzeniach na stadionie Legii w Warszawie. W kolejnej lokalizacji udowadniamy, że mamy najlepszą sieć w Polsce, odpowiadającą na potrzeby nawet tych najbardziej wymagających klientów

– powiedział Jean-Marc Harion, prezes zarządu Play.

Oprócz klientów Play, z sieci 5G korzystać będą mogli wszyscy biorący udział w wydarzeniach na stadionie Legii, którzy podłączą swoje urządzenia mobilne do istniejącej już sieci bezprzewodowej Wi-Fi.
 

Cieszymy się, że dzięki współpracy z Play i Ericsson oraz wykorzystaniu najnowocześniejszych technologii, będziemy mogli znacząco polepszyć jakość dostępu do internetu i usług komunikacyjnych podczas meczów na naszym stadionie. To element transformacji cyfrowej, która umożliwi rozwój naszych usług okołomeczowych. Dzięki tym zmianom niedługo będziemy w stanie w trakcie meczu dostarczyć naszym kibicom unikalny kontent i wdrożyć najnowocześniejsze rozwiązania z zakresu obsługi

– powiedział Dariusz Mioduski, prezes Legii Warszawa.

Jestem bardzo zadowolony, że możemy współpracować z PLAY i klubem Legia Warszawa we wdrożeniu technologii związanej z modernizacją komunikacji na stadionie. Ericsson to lider technologii 5G na całym świecie. Teraz rozwiązanie 5G udostępnimy na stadionie Legii, tak aby kibice mogli doświadczać 5G

– dodał Martin Mellor, szef firmy Ericsson w Polsce.

Już dziś sieć „5G Ready” Play jest dostępna w 24 proc. sieci, a do końca roku ten wskaźnik ma wzrosnąć do 38 proc. Rozbudowa własnej sieci jest jednym z kluczowych filarów strategii spółki ogłoszonej pod koniec 2018 roku, a jednym z jej głównych założeń jest niezależna, najbardziej zaawansowana technologicznie sieć wśród operatorów komórkowych w Polsce.

Według analiz Ericsson Mobility Report, użycie urządzeń mobilnych na stadionach zwiększa się rokrocznie o 67 proc. W trakcie wydarzenia kibice korzystają z aplikacji, kontaktują się poprzez media społecznościowe i dzielą się przeżyciami z przyjaciółmi.

Trzej partnerzy będą współpracować w zakresie stworzenia nowej jakości usług cyfrowych dla kibiców poprzez ulepszoną łączność i innowacyjne usługi stadionowe. Nowe produkty cyfrowe będą dostępne nie tylko na meczach, ale również podczas innych wydarzeń odbywających się przy ul. Łazienkowskiej.

Fot. Jacek Prondzynski / legia.com – od lewej: Martin Mellor - szef firmy Ericsson w Polsce, Jean Mark Harion - prezes zarządu Play, Dariusz Mioduski - prezes Legii Warszawa.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii 5G
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

DJI Osmo Pocket

1 490 zł Więcej...

Moduł DeltaCam Pro Twin REV 2.0 Deltacrypt CI

Uniwersalny moduł dostępu DeltaCAM Twin REV 2.0 Deltacrypt CI z...

520 zł Więcej...

Odbiornik AB CryptoBox 700HD

AB CryptoBox 700HD to tani satelitarny dekoder HD oparty na...

235 zł Więcej...