RAI rozpoczyna testy transmisji 5G w Turynie

dodano: 2019-06-24 10:56 | aktualizacja: 2019-06-26 00:39
autor: Jan Borejko | źródło: adtv

5G-telewizja-Rai-2019-360px.jpg RAI rozpoczyna testy transmisji 5G w Turynie. Włoski nadawca publiczny RAI planuje pierwszą transmisję telewizyjną w 5G we współpracy z włoskim Ministerstwem Rozwoju Gospodarczego i miastem Turyn.

5G-telewizja-Rai-2019-760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Testy zostaną przeprowadzone przez Centrum Badań, Innowacji Technologicznych i Eksperymentów RAI w Turynie. Rozpoczęły się 24 czerwca, podczas specjalnego wydarzenia z okazji święta św. Jana, kiedy transmitowane będą obrazy HD w transmisji w technologii 5G.

Ta technologia nadawania umożliwia wykorzystanie szybkości 5G do przesyłania obrazów, w szczególności podczas wydarzeń z udziałem dużej widowni, przekazujących ujęcia z rozdzielczością do 8K/HDR, rzeczywistości wirtualnej i rozszerzonej oraz wideo 360°.

Spektakl, nakręcony przez mobilną jednostkę znajdującą się na placu i przez drony, będzie również uzupełniony materiałem 4K z regionu Piemontu i Turynu.

RAI Research Center będzie odpowiedzialne za eksperymentalną transmisję w technologii 5G nadawaną przez nadajnik RaiWay Torino Eremo, a materiał filmowy zostanie udostępniony publiczności na placu na dwóch ekranach.

W Museo della Radio Rai nowa technologia transmisji 5G zostanie zilustrowana grupie nauczycieli i studentów Politechniki w Turynie, którzy dzięki innowacyjnej aplikacji w technologii multiemisji Wi-Fi stworzonej przez firmę Global Invacom będą mogli docenić ich telefony komórkowe, które otrzymały tę usługę bezpośrednio za pośrednictwem eksperymentalnego odbiornika opracowanego na Uniwersytecie w Braunschweig.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii 5G
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena Fuba DAT902B

Wysokiej jakości telewizyjna antena UHF marki Fuba. Zaprojektowana specjalnie do...

99 zł Więcej...

Zestaw nc+ telewizja na kartę: ITI 2850ST + pakiet Start+1m

Zestaw nc+ telewizja na kartę: odbiornik combo ADB2850ST + karta...

129 zł Więcej...

Odbiornik Opticum HD AX502 Combo

Odbiornik HD Combo (DVB_S2/DVB-T2) PVR Ready marki Opticum wyposażony w...

279 zł Więcej...