„Planety” w czerwcu na BBC Earth [wideo]

dodano: 2019-06-12 16:37
autor: Jakub Sulisz | źródło: BBC

Planety BBC Earth 30 maja dzięki BBC Earth i Centrum Nauki Kopernik na Ziemi wylądował Księżyc! Mamy nadzieję, że część z Was miała okazję zobaczyć „MUSEUM of the MOON” autorstwa Luke’a Jerrama na własne oczy. Instalacja okazała się wspaniałym prezentem na Dzień Dziecka, wzbudzając ogromny entuzjazm wśród małych i dużych warszawiaków spacerujących bulwarami wiślanymi.

Planety BBC Earth


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Instalacja w wyjątkowy sposób przybliżała nas do kosmosu przez jeden weekend, natomiast BBC Earth przejmie tę rolę na kolejne 5 tygodni wraz z premierą serii „Planety” już 17 czerwca o godz. 21:55!

Jakie wrażenie zrobił pierwszy odcinek serii na Huen Pham z popularnonaukowego kanału Emce2 oraz czemu to właśnie księżyc był idealną zapowiedzią serii według Karola Wójcickiego, twórcy największego w Polsce astronomicznego fanpage’a „Z głową w gwiazdach”, zobaczycie w wideo podsumowującym akcję:
 

 
„Planety” zabiorą widzów BBC Earth w zapierającą dech w piersiach podróż po Układzie Słonecznym, ujawniając za pomocą oszałamiających efektów wizualnych niezbadane dotychczas przez człowieka światy. Każdy z 5 odcinków przybliża dramatyczny moment narodzin i ewolucję poszczególnych planet i całego Układu Słonecznego, odkrywając tajemnicze krajobrazy odległych planet oraz pełne dramatyzmu procesy, które ukształtowały znany nam świat. Wykorzystując najnowsze doniesienia ze świata nauki, ukazuje także jak bardzo ich przeszłość i przyszłość są ze sobą splecione. Nasz dom - planeta Ziemia - nie byłby taki sam, gdyby chociaż jednej z nich zabrakło. Serię dodatkowo wzbogaca narracja charyzmatycznego profesora Briana Coxa.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena Fuba DAA 850 ceglasta

Fuba DAA 850 to profesjonalna, włoska antena offsetowa. Łatwa w...

429 zł Więcej...

Osłona LNB Umbrella Heavy Duty BOX

Plastikowa osłona LNB Umbrella chroni konwertery na antenie przed niekorzystnymi...

39 zł Więcej...

Player+ BOX z pakietem MAX na 90 dni

Player+BOX to urządzenie pozwalające na odbiór treści za pomocą usługi...

129 zł Więcej...