Disney+ wystartuje 12 listopada. Jaka cena?

dodano: 2019-04-12 10:24
autor: Anita Kaźmierska | źródło: Disney/satkurier.pl

Disney+ The Walt Disney Company przedstawił kolejne szczegóły dotyczące planowanej usługi SVOD Disney+. Do jej debiutu na amerykańskim rynku dojdzie 12 listopada 2019 roku, a subskrypcja ma kosztować 6,99 dol. miesięcznie. Serwis zaoferuje w modelu na życzenie treści takich marek, jak Disney, Pixar, Marvel, Star Wars i National Geographic. Będzie dostępny na Smart TV i urządzenia mobilne. Z czasem Disney+ pojawi się na kolejnych rynkach, w tym prawdopodobnie także w Polsce.

Disney+


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

Disney+ oznacza śmiały krok naprzód w ekscytującej nowej erze dla naszej firmy - takiej, w której konsumenci będą mieli bezpośrednie połączenie z niesamowitą gamą kreatywnych treści, które są znakiem rozpoznawczym The Walt Disney Company. Jesteśmy przekonani, że kombinacja naszej niezrównanej narracji, ukochanych marek, kultowych franczyz i nowoczesnych technologii sprawi, że Disney+ stanie się wyjątkowy na rynku i zapewni znaczącą wartość zarówno dla konsumentów, jak i akcjonariuszy

- powiedział Bob Iger, prezes i dyrektor generalny The Walt Disney Company.

Według zapowiedzi, Disney+ wyda w pierwszym roku działalności ponad 25 nowych seriali i 10 filmów, dokumentów i innych produkcji stworzonych specjalnie na potrzeby tej nowej usługi, w tym ostatnio ogłoszone:
  • od Marvel Studios: „The Falcon and The Winter Soldier”, „WandaVision” i „Marvel’s What If…?”;
  • od Walt Disney Animation Studios: „Into the Unknown: Making Frozen 2”;
  • od Pixar Animation Studios: „Forky Asks a Question” i „Lamp Life”;
  • od National Geographic: „The World According to Jeff Goldblum” i „Magic of the Animal Kingdom”.
  • od Disney Television Animation: „The Phineas and Ferb Movie” (tytuł roboczy).

Ponadto Disney już wcześniej zapowiedział takie produkcje, jak: serial „The Mandalorian” oparty na kanwie „Gwiezdnych wojen”, nowy sezon „Star Wars: The Clone Wars”, „High School Musical: The Musical: The Series”, serial o losach Cassiana Andora z „Gwiezdnych wojen”, serial „Loki” od Marvel Studios, „Monsters at Work”, „Diary of a Female President” oraz filmy „Lady and the Tramp”, „Noelle”, „Togo”, „Timmy Failure” i „Stargirl”. Ponadto Disney wyda produkcje dokumentalne: „Be Our Chef”, „Cinema Relics: Iconic Art of the Movies” (tytuł roboczy), „Earthkeepers” (tytuł roboczy), „Encore!”, cykl o Walt Disney Imagineering, „Marvel’s 616”, „Marvel’s Hero Project”, „(Re)Connect”, „Rogue Trip” i „Shop Class” (tytuł roboczy).

Dodatkowo ogłoszono, że Disney+ będzie oferować wszystkie 30 sezonów „Simpsonów”, a w pierwszym roku działania usługi widzowie będą mieli dostęp do przyjaznych rodzinom tytułów Fox, takich jak „Dźwięki muzyki”, „Narzeczona dla księcia” i „Zwariowany świat Malcolma”, w ramach imponującej kolekcji ponad 7500 odcinków telewizyjnych i 500 filmów.

Ponadto zaprezentowano interfejs nowej usługi Disney+, który ma ułatwiać użytkownikom nawigację, odkrywanie i oglądanie ulubionych treści dzięki dedykowanym kafelkom z brandami i dedykowanym stronom dla Disneya, Pixara, Marvela, Star Wars i National Geographic. Subskrybenci będą mieli możliwość tworzenia niestandardowych profili, z których każdy otrzyma spersonalizowane doświadczenia dostosowane do unikalnych gustów w oparciu o wcześniejsze zachowania i preferowane treści.Usługa Disney+ będzie dostępna na szerokiej gamie urządzeń, w tym na smartfonach, tabletach, konsolach do gier, odtwarzaczach multimedialnych i Smart TV. Będzie dostosowywać jakość obrazu na podstawie dostępnej przepustowości łącza. Co istotne będzie wspierać HDR 4K. Część treści będzie dostępna do oglądania w trybie offline.

Po debiucie w Stanach Zjednoczonych, Disney+ ma rozszerzyć swój zasięg o kolejne kraje. Celem jest dostępność w niemal wszystkich głównych regionach świata w ciągu najbliższych dwóch lat. Prawdopodobnie pojawi się także w Polsce.

Strona internetowa: DisneyPlus.com
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii VOD/OTT
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik AB CryptoBox 800UHD

AB CryptoBox 800UHD - najnowszy odbiornik Ultra HD marki AB...

349 zł Więcej...

Miernik Linbox WS-6944 Combo dla DVB-S/S2/T/T2/C2

Miernik dla pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, DVB-T/T2, DVB-C/C2 w...

479 zł Więcej...

Odbiornik AX 4KBOX HD61 Combo

AX 4K HD61 Combo - najnowszy odbiornik Ultra HD marki...

849 zł Więcej...