Austria: rząd wprowadza podatek cyfrowy

dodano: 2019-04-03 23:04
autor: Jan Borejko | źródło: DF

Flaga-Austria-klawiatura-2019-360px.jpg Prawicowy, konserwatywny rząd w Austrii postanowił wprowadzić krajowy podatek cyfrowy. Firmy internetowe z rocznym obrotem na poziomie 750 mln euro na świecie będą w przyszłości płacić w Austrii 5 proc. podatku od zysków z reklam internetowych - przekazał minister finansów Hartwig Löger (ÖVP) w środę 3 kwietnia po posiedzeniu rządu w Wiedniu. Rząd Austrii liczy na przychody w wysokości ponad 200 mln euro.

austria-flaga-2019-760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

„Czego Europa nie robi - Austria to zrobi” - powiedział Löger.

  
Na szczeblu UE wprowadzenie podatku cyfrowego od gigantów internetowych zakończyło się niepowodzeniem w marcu. Niemcy i Francja do niedawna próbowały egzekwować kontrowersyjny podatek cyfrowy w Europie w wersji okrojonej. Zdecydowano się na podatek od sprzedaży w wysokości 3 proc. od przychodów z reklam internetowych, który powinien obowiązywać od stycznia 2021 r. Austria nalegała na wprowadzenie takiego podatku już w drugiej połowie 2018 r. podczas swojej prezydencji w UE. 

Austria jest pionierem w Unii Europejskiej i spodziewam się, że wiele krajów europejskich pójdzie za nami
- powiedział austriacki kanclerz federalny Sebastian Kurz (ÖVP),


W ten sposób podkreślono podatek cyfrowy w Austrii jako „krok w kierunku większej sprawiedliwości” w opodatkowaniu przedsiębiorstw. Co najmniej 15 mln euro z dochodów z podatków cyfrowych zostanie wykorzystanych na wsparcie mediów w Austrii na rozwój cyfrowy.
  
 
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Ciekawostki
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

DJI Osmo Pocket

1 450 zł Więcej...

Odbiornik Spycat Mini V2

Spycat Mini V2  - mały, tani odbiornik satelitarny HD w...

299 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 1,5m

Najnowszy kabel HDMI o długości 1,5m w wersji v2.1 dla...

45 zł Więcej...