Sony 8K LED i 4K OLED na CES 2019

dodano: 2019-01-08 13:59
autor: Jakub Sulisz | źródło: Sony

Sony CES We wtorek 8 stycznia 2019 r. w Las Vegas rozpoczynają się targi CES 2019, będące dla Sony Corporation okazją do zaprezentowania nowej oferty i inicjatyw firmy. Sony postawiło na telewizory 8K LED i 4K OLED. Co jeszcze ciekawe pokaże Sony na CES 2019? 

Sony 8K HDR BRAVIA MASTER Series ZG9


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

Rozrywka wizualna
Na stoisku Sony można poznać nową rodzinę produktów BRAVIA® MASTER Series. Prezentowane są także zaawansowane technologie obrazu i dźwięku, które pozwalają wiernie ukazać zamysł twórców treści.

Telewizory Full Array LED 8K HDR BRAVIA MASTER Series ZG9 (98"/85") — pierwsze w ofercie Sony modele Full Array LED 8K HDR — są wyposażone w najnowszy procesor obrazu X1™ Ultimate z dedykowanymi algorytmami i bazą danych 8K umożliwiającymi działanie technologii 8K X-Reality™ PRO, interpolującej każdy obraz do jakości zbliżonej do 8K. Zmodernizowano technologię Backlight Master Drive. Jest ona obecnie oparta na nowo opracowanym module LED i algorytmie sterowania zoptymalizowanym pod kątem obrazu 8K.
 

Połączenie tych rozwiązań zapewnia żywy obraz o wysokiej rozdzielczości i dużym kontraście. Doskonałe wrażenia to również zasługa technologii Acoustic Multi-Audio™. Jej idea polega na rozmieszczeniu czterech głośników nad i pod ekranem, dzięki czemu dźwięk dobiega z ekranu, a nie z miejsca, w którym zainstalowany jest głośnik. W rezultacie obraz 8K na dużym ekranie staje się jeszcze bardziej wciągający.

Nowe flagowe telewizory OLED 4K HDR BRAVIA MASTER Series AG9 (77"/65"/55”) wyróżniają się smukłością: ich grubość po zamontowaniu na ścianie jest w przybliżeniu o połowę mniejsza niż poprzednich modeli. Zapewnia to harmonijny wygląd telewizora w każdym wnętrzu. Modele z tej serii wyposażono w procesor obrazu X1 Ultimate. Unikatowa technologia sterowania panelem Pixel Contrast Booster™ zapewnia żywą i wierną reprodukcję pełnej skali jasności: od najgłębszej czerni po najjaśniejsze fragmenty. Technologia Acoustic Surface™ Audio+ sprawia, że dźwięk dobiega wprost z ekranu, tworząc harmonijną całość z obrazem i zapewniając spójny efekt przestrzenny. Telewizor może też pełnić rolę głośnika centralnego i jest zgodny z najnowszym formatem audio Dolby Atmos®.
 

Tryb kalibracji aplikacji Netflix w telewizorach BRAVIA MASTER Series pozwala oglądać materiały rozrywkowe z serwisu Netflix dokładnie tak, jak wyobrażali to sobie ich twórcy. Telewizory te są również objęte programem certyfikacji IMAX® Enhanced. Wprowadzono go w wyniku współpracy inżynierów Sony z firmami IMAX i DTS® oraz twórcami treści, aby zapewnić wierny przekaz twórczych wizji i zamysłów.

Rozrywka muzyczna
Aby wspierać twórcze wykorzystanie swoich technologii przez artystów, Sony wprowadza rozwiązanie 360 Reality Audio, które stanie się źródłem nowych doznań muzycznych. Tworzy ono „pola dźwiękowe” sprawiające wrażenie, że dźwięk dobiega ze wszystkich kierunków. Te nowe doznania przekładają się na nieznane dotąd możliwości odbioru muzyki i uzupełniają bogactwo dźwięku o wysokiej rozdzielczości (Hi-Res Audio) oraz znakomitą funkcjonalność, której przykładem jest opracowana przez Sony technologia redukcji zewnętrznego hałasu.

Rozwiązanie 360 Reality Audio opiera się na technologii obiektowego dźwięku przestrzennego, pozwalającej uzupełniać źródła dźwięku — głos wokalistów, chórki, dźwięk instrumentów itp. — informacjami o ich rozmieszczeniu (odległości i kącie). W rezultacie w 360-stopniowej przestrzeni otaczającej słuchacza powstaje trójwymiarowe pole dźwiękowe, w którym można dowolnie rozmieszczać różne dźwięki i składniki muzyki. Zapewnia to bogate i intensywne przeżycia muzyczne, jak podczas koncertów na żywo. Materiały zgodne z tą technologią będą produkowane4 we współpracy z najważniejszymi wytwórniami fonograficznymi i udostępniane za pośrednictwem serwisów muzycznych.

Na stoisku Sony zaprezentowany zostanie system złożony z 13 głośników oraz pokazowe zastosowanie słuchawek MDR-Z7M2. Dla zwiedzających przygotowano także prototypowy głośnik bezprzewodowy 360 Reality Audio.

Wśród prezentowanych urządzeń znajdą się także produkty Hi-Res Audio z rodziny Signature Series, będącej owocem wieloletnich prac Sony nad doskonaleniem sprzętu audio o najwyższej jakości, jak również ogłoszone jesienią słuchawki bezprzewodowe WH-1000XM3 z czołowym branżowym systemem redukcji hałasu.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Wydarzenia i targi
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Konwerter Twin Televes

Podwójny konwerter Universal Twin hiszpańskiej firmy Televes o współczynniku szumów...

69 zł Więcej...

Zestaw nc+ telewizja na kartę: ITI 2850ST + pakiet Start+1m

Zestaw nc+ telewizja na kartę: odbiornik combo ADB2850ST + karta...

120 zł Więcej...

Antena Televes Yagi L790

Wysokiej jakości telewizyjna antena Yagi L790 hiszpańskiej firmy Televes. Zaprojektowana...

99 zł Więcej...