Samsung rozwija ekosystem HDR10+

dodano: 2018-12-25 17:01
autor: Janusz Sulisz | źródło: Samsung

HDR10-partnership_samsung-360px.jpg Samsung Electronics stale pracuje nad rozwojem standardu HDR10+. Firma poinformowała o rozszerzeniu ekosystemu HDR10+ do 45 partnerów oraz zapowiedziała budowę nowego centrum certyfikacji w Chinach. Nowe partnerstwa z firmami oferującymi zróżnicowane usługi i produkty - od streamingu internetowego i usług związanych z treścią po półprzewodniki - zapewnią odbiorcom dostęp do większej ilości realistycznych materiałów. Rozwój programu potwierdza także coraz większy wpływ technologii HDR10+ na różne segmenty rynku.

HDR10-partnership_Samsung-760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

HDR10+ to stworzona przez Samsung nowa technologia i standard przetwarzania obrazu. Dzięki optymalizacji poziomów jasności i kontrastu dla każdej sceny, a także rozjaśnieniu obszarów jasnych i przyciemnieniu ciemnych, obraz jest jeszcze bliższy rzeczywistości. Standard jest rozwijany przez firmę Samsung we współpracy z 20th Century Fox i Panasonic.

Współpraca z nowymi dostawcami treści przyniesie widzom dostęp do większej ilości treści prezentowanych w żywych i realistycznych kolorach. Rakuten TV, europejska platforma streamingu online, zacznie oferować treści HDR10+ w pierwszej połowie przyszłego roku. Z kolei MEGOGO, jeden z największych dostawców usług OTT/VOD w Europie Wschodniej i Wspólnocie Niepodległych Państw (WNP), kończy obecnie proces licencjonowania HDR10+, co oznacza, że przyjęcie tego standardu jest już oficjalne.

MEGOGO planuje udostępnić na swojej platformie treści HDR10+, które będą odbierane na wszystkich urządzeniach Samsung Smart TV. Także ARSPRO, którego siedziba znajduje się w Moskwie, wdrożył technologię HDR10+, w tym wykorzystanie dynamicznych metadanych. Firma z powodzeniem zremasterowała kilka pierwszych programów w tym standardzie. Natomiast 3 grudnia br. największy rosyjski serwis OTT/VOD – ivi – po raz pierwszy zaprezentował w HDR10+ pięć europejskich seriali. Odbiorcami byli użytkownicy Samsung Smart TV w Rosji i regionie WNP.

W 2017 roku Samsung uruchomił także usługę streamingu wideo premium z Amazon, dzięki czemu Prime Video stało się pierwszą platformą, która umożliwia dostarczanie wszystkich treści 4K (UHD) w HDR10+. W 2018 r. firma Amazon zintegrowała obsługę HDR10+ z Amazon Fire TV Stick 4K. Inny partner HDR10+, Warner Bros Home Entertainment, stworzył już ponad 70 tytułów zgodnych z HDR10+, a oferta dystrybucji cyfrowej w tym standardzie na początku przyszłego roku ma przekroczyć 100 pozycji.

Samsung rozwija również partnerstwa z dużymi producentami procesorów do smartfonów.
Qualcomm, amerykański dostawca półprzewodników i urządzeń telekomunikacyjnych oraz członek sojuszu HDR10+, ogłosił niedawno, że technologia ta będzie obsługiwana w nowym chipsecie Snapdragon 855. Także firma Arm, lider w zakresie innowacyjnych technologii mobilnych w Wielkiej Brytanii, która współpracowała już z Samsung w zakresie Systemu LSI, dołączy do sieci HDR10+, dodatkowo zwiększając znaczenie tego standardu w kategorii urządzeń przenośnych.

Ponadto w grudniu Samsung planuje rozpocząć budowę nowego centrum HDR10+ w Chinach we współpracy z TIRT, krajowym centrum badań i inspekcji chińskiej elektroniki użytkowej. Z założenia centrum będzie pomagać chińskim producentom telewizorów, w tym Hisense, TCL i Konka, w uzyskaniu dostępu do procedury certyfikacyjnej, co z kolei przyspieszy ekspansję ekosystemu HDR10+. Chińskie centrum będzie już czwartym takim ośrodkiem po placówkach w Korei, Japonii i USA, które zostały otwarte na początku tego roku.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii 4k + 8K
Informacje
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Zestaw nc+ telewizja na kartę: ADB PACE HDS7241 500GB + pakiet Start+1m

Zestaw nc+ telewizja na kartę: odbiornik PACE HDS7241 + karta...

160 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SF8008 Single UHD 4K S2X

Octagon SF8008 UHD 4K S2X odchudzona wersja nowego odbiornia UHD...

439 zł Więcej...

Nagrywarka UHD Velocap Tbox Deluxe

Urządzenie pozwalające na nagrywanie ze źródła HDMI lub AV materiału...

850 zł Więcej...